Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Urlop nie musi być nudny - radzimy jak to osiągnąć

plaża w Międzyzdrojach
Napisał: unukorno
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Najbardziej lubianym kierunkiem naszych wypadów jest morze. Dotychczas, większość rodaków wybierała europejskie ośrodki. Najlepszy standard usług a także gwarantowana cudowna aura to największe zalety wakacji za granicą. Morze Bałtyckie do tej pory kojarzyło nam się tylko z kapryśną aurą oraz tłustą rybą, po której bardzo często mieliśmy bóle brzucha. Należy dodać jeszcze odpychające hoteliki. To wszystko było przyczyną, że na długi okres nie pamiętaliśmy o niewątpliwych zaletach naszego wybrzeża.

góry i wypoczynek
Napisał: Beraldo Leal
Na podstawie: http://www.flickr.com
W okolicach górskich z kolei w zasadzie każda metoda na wypoczynek będzie formą bardziej aktywną. Typ tych sposobów w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju okolicy, czyli tego, czy są to większe góry. W przypadku gór średnich przykładowo spacery nie będą bardzo wyczerpujące, z kolei w przypadku najwyższych pasm „spacery” tego rodzaju będą wyprawami wymagającymi doświadczenia i specjalistycznego wyposażenia. Istnieje także dużo innych sposobów na wykorzystanie wolnych chwil w górskiej okolicy.
Rodzina na wakacjach
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jeżeli uważamy, że warunki noclegowe nad polskim morzem odstają od standardów światowych, to jesteśmy w dużym błędzie. Od wielu lat polskie miasteczka dostosowują swoją ofertę do ciągle zmieniających się życzeń turystów.

W końcu, to właśnie dzięki podróżnym takie miejscowości funkcjonują. Dlatego polskie pensjonaty nad Bałtykiem bardzo dbają o komfort. W zasadzie większość przyjezdnych, którzy wybierają górskie kurorty, odwiedza je w zimie. Wtedy to wiele osób decyduje się na uprawianie sportów zimowych. Dyscypliny te z biegiem czasu stają się coraz popularniejsze. Swego czasu także bardzo popularne było obserwowanie sportów zimowych i dopingowanie, szczególnie skoczkom narciarskim.

Obecnie w górskich okolicach w okresie zimowym dominują narty i snowboard. Wielu ludzi uczy się rozmaitych technik zjazdów na nartach i na popularnej desce. Jest także wielu miłośników rozmaitych tricków i ewolucji na snowboardzie. Specjalistyczny sprzęt do tych dyscyplin najczęściej jest raczej drogi, jednak wystarcza na długi czas z uwagi na swoją wytrzymałość. Poza tym zawsze jest możliwość wypożyczenia sprzętu w pobliżu uczęszczanych stoków. Zdziwi nas także poziom jakości w polskich ośrodkach wczasowych.

Można już zapomnieć o siermiężnym gierkowskim stylu. Obecnie menadżerowie ośrodków świetnie zdają sobie sprawę z konkurencji i robią wszystko, aby zwabić turystów. Dzięki temu, możemy się cieszyć z eleganckich, nowocześnie wyposażonych pokoi, a także z mnóstwa innych udogodnień, jakie czekają nas w hotelach, które przestały być jedynie miejscem noclegowym. W wielu punktach znajdziemy wyśmienite restauracje, nowoczesne sauny oraz ośrodki odnowy biologicznej. Kurorty górskie, szczególnie te najbardziej znane, zwykle dysponują szeroką ofertą noclegową. Są to opcje zwykle różnorodne. Na przykład jeśli chodzi o noclegi w Zakopanem jak Zakopane na eholiday, które jest bez wątpienia najchętniej odwiedzaną górską miejscowością w kraju, oferta również jest zróżnicowana, choć w tym przypadku trzeba liczyć się z większymi kosztami. Znacznie lepiej jest wybrać mniejszą miejscowość nawet jedynie na nocleg, by móc na tej kwestii zaoszczędzić. Z opcji noclegowych zainteresowaniem cieszą się apartamenty i pokoje wynajmowane w prywatnych mieszkaniach, a wśród bogatszych turystów – hotele i pensjonaty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:19
Tagi: góry, oferta, wypoczynek, pensjonaty, kurorty, sprzęt, restauracje, nocleg