Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wakacje na terenie Hiszpanii to coś wspaniałego! Z jakiego powodu? Sprawdź co radzą fachowcy

zabytki hiszpani
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli do tej teraz nie wymyśliłeś kierunku wakacyjnej wojaży, być może wartą uwagi opcją byłoby załapanie się na niedrogi last minute do Hiszpanii. To znakomite państwo do zwiedzania latem, bo oferuje wspaniałą pogodę, cudowne morze i całą masę interesujących atrakcji turystycznych. Miasto takie jak brytyjski Edynburg zachwyca turystów sporym nasyceniem zabytków. Fachowcy wyliczyli ich liczbę na około 4,5 tysiąca zabytkowych obiektów. Grzechem byłoby nie skorzystać z tak rewelacyjnie przemyślanej oferty.

Warto poznać to miasto bliżej, aby samodzielnie przekonać się o jego uroku. Wiek XVII przeważa znacząco, patrząc na architekturę miasta. Wiktoriańska zabudowa, piwo ale w odpowiednich pubach w doskonałej i zachęcającej cenie oraz pamiętne przeżycia – tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. W tym kraju teraz panuje straszliwy kryzys gospodarczy, zatem ceny hoteli w trwającym roku mogą się mocno obniżyć, co warto sprawdzić już dziś (http://www.mytravel.pl/Biuro/%C5%9Awiebodzin/Plac+Jana+Paw%C5%82a+II+12+lok.1+Rynek,70.html). Może to więc idealny czas, by zwiedzić kraj Cervantesa? Doskonałym wyborem są wakacje w Costa del Sol.

Tak zowie się przepiękny odcinek wybrzeża w południowej części Hiszpanii. Region ten to Andaluzja, tam osiedlili się lokalni Cyganie. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Costa del Sol, obowiązkowo musisz skosztować miejscowej kuchni – dania Cyganów Andaluzyjskich są przepyszne. Pewnym punktem wyprawy musi stać się również występ tradycyjnego bandu muzycznego.
na basenie - Hiszpania
Napisał: Fresco Tours
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może i to jest przerysowany scenariusz, jednak z przykrością trzeba stwierdzić, że może się zdarzyć i nas wcale nie tak rzadko, chociaż czasami w lżejszym wydaniu.

Warto więc przemyśleć inną opcję, czy nie jest dla nas lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy w wyjazd do państwa, w którym będziemy mieli gwarancję pięknej pogody. Będziemy mieli możliwość wypoczywać na gorącym piasku, pluskać się w ciepłym morzu, relaksować się i cieszyć się urlopem. Taki scenariusz zdaje się być wymarzony i jest możliwe, że wcale nie będziemy musieli na niego przeznaczyć całych swoich oszczędności. Tanie wakacje w ciepłych krajach są możliwe i niekiedy przy właściwej organizacji i zaplanowaniu naszego wyjazdu możemy przeznaczyć na to naprawdę niewiele więcej, niż za wakacje u nas. Za dobry przykład państwa, do którego warto podróżować jest Hiszpania (w tym źródle można sprawdzić naprawdę fajne oferty wycieczek: www.hiszpania.com.pl).

Hiszpania leży stosunkowo blisko od Polski, a jest to państwo, gdzie na pewno trafimy na bardzo dużo pięknych i gorących plaż. Hiszpania jest też krajem o dużych problemach gospodarczych. To smutne, jednak właśnie dzięki temu mamy szansę oczekiwać, że wyjazd tam okażą się nie bardzo drogie. Ludziom zależy, aby turystyka przynosiła dochody i żeby goście tutaj przyjeżdżali z całego świata, toteż czasami są w stanie obniżyć koszty wynajmu pokoju. Najlepiej jest poszukać apartamentu u prywatnego właściciela przez portal internetowy i następnie zorganizować sobie dojazd samemu. O ile jednak nie jesteś zwolennikiem katalońskiego klubu sportowego, polecamy wycieczkę do stolicy Hiszpanii, gdzie siedzibę ma najlepsza drużyna w Hiszpanii i jedna z najpotężniejszych na świecie. Przy dobrym szczęściu możesz spróbować wejść na trening Realu Madryt. Koszulka podpisana przez genialnego Cristiano Ronaldo to piękny sen wielu wielbicieli piłki nożnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:19
Tagi: kryzys, państwo, turystyka