Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wielki wybór ma szansę nas bardzo zaskoczyć - propozycje na wyjazd wakacyjny

wyspa na Malediwach
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na wczasy oczekujemy z utęsknieniem okrągły rok. Obecnie, kiedy za oknem jest tak piękna aura, niezmiernie trudno jest nam się skupić na swojej pracy zawodowej. Szukamy dowolnej wymówki, by choć na sekundkę odciąć się od naszych obowiązków. A kiedy kierownik nas nie widzi, z zapałem oglądamy foldery biur podróży. Jeżeli marzy nam się świetna podróż, a równocześnie chcemy posiadać pewność, iż cena jaką wyjdzie nam za nią zapłacić nas nie zrujnuje, to z pewnością trzeba się zastanowić, czy świetnym miejscem dla nas nie będą od czasu do czasu Malediwy.

Piękne, egzotyczne, a jednocześnie bardzo korzystne cenowo są w stanie spełnić założenia różnorakich osób. Co też w tym wszystkim niesamowite, to bez wątpienia fakt, iż nie ma znaczenia w jakim okresie się tam udamy, wciąż będziemy zadowoleni z tego, co nam one dadzą, a co się z tym łączy, będziemy mieli pewność, że udaliśmy się w najpiękniejsze miejsce w jakie mieliśmy szanse.
Głównym miejscem do zwiedzenia jest oczywiście Stambuł. Każdy wczasowicz musi, o ile rzeczywiście ma możliwość, spędzić w tej fascynującej metropolii przynajmniej 4 dni. Powinno się tu podziwiać Hagię Sofię – meczet zmieniony w muzeum, kiedyś cudowny kościół chrześcijański.

Podobnie wygląda Błękitny Meczet, inny kluczowy punkt odwiedzin. Jeśli chcesz ujrzeć jeden z najwspanialszych placów handlowych na globie, koniecznie odwiedź Taksim. W tym rejonie Stambułu można kupić naprawdę każdą rzecz, jaką sobie wymyślisz. Oprócz stolicy państwo ma jeszcze jedno miejsce, które trzeba odwiedzić. Są to resztki Troi, bardzo starego miasta, którego zdobycie zostało zawarte w ponadczasowej Iliadzie.

Dodatkowa można wybrać się na wycieczkę szlakiem cudnych pozostałości greckich osad, znajdujących się głównie w rejonie wybrzeża. Jeżeli kochamy iść za modą, kiedy uwielbiamy odwiedzać znane miejsca, w których byli już nasi przyjaciele, lub które obecnie określane są za te najmodniejsze, to bez wątpienia musimy zaznaczyć, że takim krajem teraz jest Turcja (sprawdź aktualne oferty na tej stronie: turcja.com.pl). To właśnie tutaj możemy napotkać wspaniałe plaże, cudowną atmosferę, sympatycznych ludzi, a do tego wszystkiego posiadamy jeszcze gwarancję, iż pogoda jaka tam panuje zagwarantuje nam cudowny relaks, z wysokimi temperaturami. Bez wątpienia trzeba rozważyć, czy nie będzie to dla nas najwspanialsze rozwiązanie, szczególnie że jest tam cudownie, tanio oraz jednocześnie dość niedaleko, więc w taką podróż możemy się wybrać nawet z małym potomkiem.
zachód słońca nad morzem
Napisał: James Willamor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje w Marmaris to także świetna możliwość, aby skosztować wyśmienitej tureckiej kuchni.

Zapomnijmy o tych nędznych imitacjach, które spotykaliśmy do tej pory w polskich restauracjach. Tutaj w końcu możemy rozkoszować się smakiem oryginalnej paelli. Pamiętajmy też o wybornych winach. Dobrze jest jadać w przydrożnych lokalnych knajpkach, wtedy możemy mieć pewność, że posiłki będą naprawdę oryginalne. Turcja to także cudowna uczta kulturalna. Spotkamy tu mnóstwo ciekawych zabytków oraz unikalnych dzieł sztuki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:19
Tagi: miejsce, kościół, plaże, kuchnia, wina