Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Ukraina to z całą pewnością urokliwe państwo!

Ukraina - pałac
Napisał: Pavlo Boyko
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspaniały kraj, który tak naprawdę jest nam stosunkowo bliski. Co prawda różni nas sporo, choćby to, że na własne nieszczęście mieszkańcy Ukrainy w zupełności nie wykorzystali swojej szansy jaką był upadek Związku Radzieckiego, ale i tak jesteśmy braćmi. Chociaż oczywiście ukraińscy nacjonaliści myślą mocno odmiennie... Mimo to naprawdę podróżowanie po Polsce ma do zaproponowania naprawdę mnóstwo. Na pytanie co warto zwiedzić w Polsce odpowiedź może być tylko jedna – wszystko.

Dla osób, które szczególnie lubią leżeć na plaży, polskie morze jest wyśmienitym miejscem do spędzenia wczasów. Dobrze pamiętać, że polskie morze jest piękne nie tylko latem – w chłodniejsze miesiące także warto się tam wybrać. Długie spacery brzegiem morza to fantastyczna sprawa, która bez wątpliwości zauroczy każdego miłośnika szumu fal. Jeśli jednak ktoś nie lubi bezczynnego spędzania wakacji, wówczas może udać się w polskie góry. Wystarczy wybrać właściwe dla siebie pasmo górskie i zdobywać nowe szczyty.

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej możemy przywracać dawny splendor najpiękniejszym zabytkom, a także stawiać nowoczesne ośrodki kulturalne i edukacyjne. Z pieniędzy unijnych korzystają również osoby, które prowadzą działalność turystyczną. Dzięki temu można przeżyć cudowne wakacje na łonie natury w nowoczesnych gospodarstwach agroturystycznych. Ukraina nie jest w tym momencie bezpiecznym krajem - na dodatek niezwykły Krym jest obecnie na rozdrożu, ale zasadniczo warto odwiedzić w najbliższym czasie naszych wschodnich sąsiadów. Wielce się myli taki Polak, który uważa, że za jakiś czas na Ukrainie wybuchnie konflikt wojenny.

A zresztą - kilka lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojenny, a to nie sprawiło, iż turyści odwrócili się od tego równie niezwykłego państwa. Co takiego fajnego jest akurat na Ukrainie? Pewnie każdy mieszkaniec Polski świetnie kojarzy Lwów - czyli miasto, które jeszcze przed wojną było typowo polskie. Trzeba wiedzieć, że zachodnia część Ukrainy jest bardzo biedna, a więc również po Lwowie widać niskie PKB. Choć tak czy siak Lwów ma niesamowity klimat, który jest w stanie skłonić człowieka do nawet pragnienia osiedlenia się tam na stały okres. Często zdarza się tak, że nawet najstarsi mieszkańcy nie poznali wszystkich legend i zagadek, dotyczących miasta, w którym żyją od dawien dawna. Warto spędzić tegoroczne lato, zwiedzając najwspanialsze polskie miasta.

Pośród nich, bez wątpienia, jedno z najwyższych miejsc zajmie Toruń.
relaks na wakacjach
Napisał: Alquiler de Coches
Na podstawie: http://www.flickr.com
O ile zaś dobrze poznałeś kraj i teraz pragniesz wyjechać za granicę, pojedź w takie miejsce, które da ci moc wrażeń. Trafnym kierunkiem na podróż jest Rzym Atrakcje turystyczne w Wiecznym Mieście niełatwo wymienić nawet w obszernym przewodniku, omówmy więc te najsłynniejsze. Obowiązkowym punktem dla turysty musi być zwiedzenie Koloseum, Forum Romanum i Watykanu. W tym niewielkim kraiku trzeba zrobić zwiedzanie przepastnego muzeum, w którym znajdują się genialne dzieła najzdolniejszych artystów globu.

Należy również zobaczyć wszystkie części zapierającej dech w piersiach Bazyliki św. Piotra. Świetną przygodą dla człowieka może być obejście katakumb, w których odbywali nabożeństwa dawni chrześcijanie w czasie, kiedy byli prześladowani przez władze Rzymu. Innym zabytkiem Rzymu jest Panteon, niesamowita świątynia wszystkich bóstw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:15
Tagi: kraj, podróżowanie, co warto zwiedzić w Polsce, morze, Lato, góry, Lwów, klimat, Muzeum