Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Sposoby rezerwowania domków letniskowych i miejsc noclegowych w Polsce

statek na Morzu Bałtyckim
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świnoujście jest jedynym polskim miastem, zlokalizowanym na wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach. Świnoujście położone jest nad rzeką Świną i Morzem Bałtyckim. Posiada status popularnej miejscowości wypoczynkowej i uzdrowiska, chętnie wybieranego na wakacje nad morzem. Świnoujście to również ważny port morski ze stałymi połączeniami z duńską wyspą Bornholm oraz Szwecją. Istnieje kilka możliwości znalezienia i zarezerwowania noclegu dobranego do swoich wymagań.

Przed rozpoczęciem podróży dobrze jest zadzwonić na informację danego miasta i zorientować się gdzie można spędzić noc. Po otrzymaniu informacji oraz kilku numerów telefonicznych do obiektów noclegowych, wystarczy zadzwonić i dopytać się o położenie wybranego miejsca, standard, wyposażenie oraz koszt pobytu. Jeśli będziemy zadowoleni warunkami zaproponowanej oferty, wystarczy podać swoje dane i zjawić się w obiekcie w ustalony dzień. Osobom chwalącym sobie na ostatnią chwilę rezerwowane noclegi Zakopane może wydawać się miejscem niezwykle wymagającym, choć bowiem jego mieszkańcy są nastawieni na obsługę ruchu turystycznego, nieustannie gości jest tutaj dużo więcej niż miejsc do spania przygotowanych specjalnie dla nich. Nie inaczej sprawa ma się i wówczas, gdy w grę wchodzą miejscowości nad Bałtykiem, w momencie, w którym interesują nas spontaniczne wypady i niedrogie noclegi Kołobrzeg i Łeba będą dla nas sporą niewiadomą.

Wspaniała panorama Świnoujścia roztacza się z galerii widokowej znajdującej się na najwyższej w Polsce latarni morskiej (68 m). Ciekawym miejscem jest również Muzeum Rybołówstwa Morskiego zlokalizowanym w dawnym ratuszu z 1805 r. na Placu Rybaka. Stworzono tu ekspozycję poświęconą historii miasta i prezentującą stare przyrządy nawigacyjne, zbiory etnograficzne oraz kolekcję ryb i muszli. W części portowej znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Egzotycznych Ryb Mrożonych.

Trzecią, naszym zdaniem najlepszą alternatywą rezerwowania miejsca noclegowego są internetowe serwisy z noclegami. Wystarczy jedynie wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce, a później skorzystać z jednego spośród wielu serwisów. Każdy z nich umożliwia podanie nazwy miasta, a następnie przeszukuje wszelkie zamieszczone w bazie obiekty świadczące usługi noclegowe. Większość serwisów obejmuje całą Polskę, a więc da się znaleźć nocleg prawie w każdym miejscu w naszym kraju. Z naszej strony możemy polecić serwis taki jak ten. Do najcenniejszych przyrodniczo obszarów w rejonie Świnoujścia należą: rezerwat Karsiborska Kępa na wyspie Karsibór gdzie mieszka około 140 gatunków ptaków, florystyczny rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie gdzie ochroną objęto fragment wielogatunkowego lasu liściastego ze stanowiskami długosza królewskiego i wiciokrzewu pomorskiego, Delta wsteczna Świny z wieloma unikalnymi gatunkami roślin, m.in.

zbiorowiskami solniskowymi, szuwarami kłociowymi i wielopostaciowymi szuwarami trzcinowymi, a także wydma szara i wydma biała usypana wzdłuż brzegu morskiego, m.in. na Półwyspie Przytorskim, z charakterystycznymi dla nich gatunkami roślin. Na omawianym obszarze występuje również wiele pomników przyrody, głównie stare dęby i cisy. Podczas pobytu w Świnoujściu warto udać się pieszo lub rowerem do pobliskich niemieckich kurortów przez graniczne przejście Świnoujście – Ahlbeck.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:22
Tagi: port, standard, Rezerwat przyrody