Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wypoczywaj w Polsce bez względu na porę roku

Narty, sporty zimowe
Napisał: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Krańce południowe Polski to ciągnące się łańcuchy górskie. Nasilony ruch turystów związany jest z sezonowością. Sezon zimowy to nasilony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki czynny relaks to bardzo dobry trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to również znaczące przychody dla apartamentów czy kwater prywatnych oferujących noclegi (szerzej tu - www.ruszajwpolske.pl/noclegi/kotlina_klodzka/pensjonaty/r,25,4,1,index.html). Oferując noclegi Zieleniec konkuruje z innymi ośrodkami cenami a także położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, przykładowo noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba też przyciągają wielu sympatyków białego szaleństwa.

Należy, więc znaleźć troszeczkę czasu i zaplanować tego typu wyjazdy w góry (omówienie). Aby Sylwester 2013 był jedyny w swoim rodzaju, trzeba dobrze przeanalizować możliwe kierunki podróży. Możemy pójść po najmniejszej linii oporu i wybrać oklepane już Zakopane, ale jest przecież mnóstwo innych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków Polski jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Panujący tam mikroklimat jest zbliżony do Alpejskiego- ze względu na odpowiednie warunki ciśnieniowe organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych krwinek, co finalnie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co warte uwagi zaleganie śniegu na tamtejszych wzniesieniach jest prawie pewna. Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”.

Ponadto dla narciarzy interesującą okolicą powinny być również Bieszczady, które, chociaż rzadko wymieniane, są dość dobrym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, niecodzienną propozycją jest sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wsi i niewielkich miast. Największe z nich to Białystok. Również województwo mazowieckie oferuje pierwszej klasy zabawę na noc sylwestrową. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie rokrocznie organizowany jest koncert, na którym śpiewa wielu polskich oraz zagranicznych muzyków. W okresie letnim zwiększony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski.

Tu także znajdują się miejscowości proponujące bardzo dużo różnych atrakcji dla urlopowiczów. Liczy się odstęp od morza, dostęp do rozrywek rodzaju dyskoteki czy organizacja imprez na dworze. Kurorty od dawna przyciągające masę urlopowiczów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokroć odwiedzanym miasteczkiem leżącym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi należy skorzystać z internetu, na którym znajdziemy najbardziej aktualne oferty typu noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu również liczne ośrodki spa, będące idealnym odpoczynkiem dla naszych przemęczonych ciał. Do wyboru są oczywiście hotele i pensjonaty.

Nierzadko znajdują się one zaraz przy stokach, co znacząco uprzyjemnia pobyt. Całkiem niezłym oraz niedrogim rozwiązaniem jest także skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, zależy jedynie od nas samych i od zasobności naszego portfela.
Spa, masaż ciała
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Dla ludzi niepełnosprawnych bądź chorych, bądź po prostu lubiących zaciszne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których także jest dużo w Polsce. Najogromniejsze ich skupisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przybywają tutaj duże ilości pacjentów, żeby odpocząć i skorzystać z usług, jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty.

Kudowa Zdrój znajduje się w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zwiedzenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podglądnąć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników. Najwięcej propozycji znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli albo na stronach internetowych z ofertami wielu hoteli i pensjonatów (przykładowo - tutaj) lokowane są nie tylko cenniki i dostępność pokoi, ale również specjalne oferty na Sylwestra, takie jak przykładowo czasowe promocje cenowe albo propozycje balów organizowanych przez hotel. By znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas obszaru musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. Następnie należy jedynie wybrać satysfakcjonującą nas propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:22:22
Tagi: morze, góry, uzdrowiska, agroturystyka, noclegi, polska, zima, narty, SPA