Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jaki sprzęt prawidłowo sprawdzi się w trakcie survivalu?

Wyczynowy rower górski
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Człowiek musi czuć się bezpiecznie: odnośnie tego ciężko miewać jakieś wątpliwości - a czy jednakowoż ludzie w Polsce w istocie mogą czuć się dobrze? Generalnie naprawdę nie żyjemy w wielce niebezpiecznym państwie: naturalnie po zmroku nie jest idealnie, ale nawet typowe łódzkie osiedla mieszkaniowe nie są ostoją bandytyzmu. Choć wiadoma sprawa, że trudno poczuć 100% beztroskę: zwłaszcza jeżeli jakoś zwykliśmy wyróżniać. Niektórzy osobnicy nie są zaczepiani, lecz nie każdy wzbudza "szacunek". W tym miejscu wskazane jest przyznać, że rzecz jasna istnieje względnie wiele propozycji, dzięki którym możemy zatroszczyć się o naszą pasję.

Niemniej natomiast wielu z nas poszukuje mocnych wrażeń, które na długo zapadają w pamięci, a jedynie niektóre z nich są w stanie je nam zagwarantować. Jednym z nich bez wątpienia są wszelkiego rodzaju sporty ekstremalne, dzięki którym zaznamy niezapomnianych przeżyć. W naszym kraju niezwykle popularna stała się szeroko rozumiana sztuka przetrwania, którą są w stanie przeżyć wyłącznie nieliczni.
nauka samoobrony
Napisał: roanokecollege
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co w takim razie polecić pragnącemu poczuć się bezpieczniej? Może broń? No cóż, pistolet to niewątpliwie beznadziejny wybór: głównie dlatego, że zdecydowana większość ludzi nie nadaje się do używania broni.

No byłoby sporo więcej szkód, niźli pożytku. Może kubotan (ten i podobne akcesoria do ochrony osobistej: różne typy noży), czyli wywodząca się z dalekiej Japonii broń, dzięki to której samoobrona pewnie nie będzie stanowić dla nas ogromnego wysiłku? Naturalnie japońską bronią należy umieć się posługiwać, lecz jakby nie patrzeć to raczej nie może być wielki kłopot, bo jak to się mówi: trening czyni mistrza. W sklepie tym są również drobiazgi, bez których fan militariów się nie obejdzie, są to porządne latarki, lornetki czy noktowizory (http://cqb.pl/multitool-leatherman-freestyle-p-280.html). Dodatkowo możemy kupić jakąś książkę o survivalu.

Na pewno po zakupach w takim sklepie nawet noc pod gołym niebem w lesie nie byłaby dla nas straszna. Firma ta posiada sklepy stacjonarne w kilku większych miastach Polski. Naturalnie poszukują militariów w sklepie internetowym (rekomenduję cqb tactical). Nierzadko internetowy sklep militarny jest miejscem, które oferuje bardzo dobre militaria, sprawiające, że wreszcie będziemy usatysfakcjonowani pod dosłownie wszystkimi względami. Zasadniczo nie powinniśmy zakładać pesymistycznie, iż kiedy bardzo lubimy militaria, niejako automatycznie jesteśmy skazani na duże wydatki.

To wspaniałe, przecież aktualnie trudno o znaczne promocje. Radujmy się, bo potem pewnie będziemy spędzali wiele czasu na takich rozrywkach. Polecane produkty można też przejrzeć w gazecie specjalistycznej czy broszurach reklamowych wielkich i cenionych firm sprzedających noże blackhawk. Genialnym przedsięwzięciem będzie kupno tylko popularnych broni i tych cenionych przez ogrom użytkowników. Zazwyczaj lepiej nie żałować pieniędzy na ważne wyposażenie. Bezpieczniej bywa zapłacić parę złotych więcej, aby móc cieszyć się lepszą bronią, która w razie czego może służyć do obrony, przykładowo nożem Blackhawk.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:51:00
Tagi: trening, ekstremalne, broń, kłopot, promocje, rozrywka, noże