Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

jazda na rowerze
Napisał: Blaye Cotes de Bordeaux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypoczynek w górach marzy się wielu ludzi. Jednak, gdy stacjonujemy na północy naszego pięknego kraju wydaje nam się, że to trochę daleko, długa podróż samochodem i jak tu dograć wszystkie terminy, żeby wszystkim odpowiadał wspólny wypad. Znowu, gdy mieszkamy południowej części Polski to ciągle nam się wydaje, że w góry później zdążymy wyjechać. I tak mijają nam kolejne wakacje, dłuższe urlopy i znowu nigdzie nie wyjechaliśmy, bo zabrakło nam ochoty żeby wszystkich skrzyknąć. Jednak, jeżeli naprawdę zależy nam na tym, żeby gdzieś wyjechać i nie mamy czasu na zbyt długie przygotowania to Karkonosze okażą się idealnym rozwiązaniem.

Bądź moralny dla kręgosłupa
Napisał: Tempur
Na podstawie: Tempur
No tak, bo jesteśmy tak bardzo miastowi, a to co poza miastem nazywamy „wiochą”. Jednakże, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo wszyscy chcą jak najszybciej oddalić się poza miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż możemy wytrzymać w wielkim ośrodku miejskim? Dajemy rade z dnia na dzień walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż przecież nie ma na to czasu, ale kiedy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się do ucieczki. Jeśli więc dopadł Cię ten wirus „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie.

Szukać długo nie ma potrzeby, w naszym kraju obok wielkich miast są oazy spokoju i relaksu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani. Co jest najcudowniejsze w górskich wycieczkach? Najfajniejsza jest swoboda, opcja spędzania czasu na łonie natury. Spotkanie obcej osoby na szlaku, która tak jak my chciał poczuć w płucach górskie powietrze, która też chciał się spocić na górskich szlakach i poczuć, że każda rzecz jest możliwa do osiągnięcia. Dlatego kiedy wybieramy się w góry najlepiej wybrać jakiś tani nocleg (www.willapodzegarem.com/pl/wypoczynek-w-gorach). W Karkonoszach takich pensjonatów jest wiele.

Bo kiedy pójdziemy na szlak to możemy być pewni, że powrócimy do naszego pensjonatu dopiero wieczorem. Oczywiście możemy dokupić sobie śniadania i obiadokolacje, ale, zastanówmy się, czy chcemy się uzależniać się od stałych godzin skoro możemy w końcu, choć przez chwilę cieszyć się brakiem terminarza i spotkań o konkretnej godzinie. Pozostaje nam tylko wstać rano, kiedy pierwszy raz podniesiemy powieki, zrobić kanapki i ruszać w drogę. Po białych szaleństwach w surowy, zimowy dzionek przyjemnie rozgrzać się w saunie parowej bądź suchej jak kto woli. Jest możliwość też korzystać z solarium, groty solnej czy basenu w urządzonym przez nas SPA.

Zwierzątka jakie hodujemy w gospodarstwie to: cztery kózki, piętnaście kurek do tego kogut. Mąż jest pszczelarzem, skutkiem tego tuż za domem jest postawionych sześć uli. Możemy więc zaproponować naszym gościom świeżutkie wiejskie wyroby z własnego eko gospodarstwa: kozie mleczko, miód ze swej pasieki, jaja - zobacz noclegi w Karkonoszach. Moją specjalnością jeśli chodzi o wypieki są biszkopty wypieczone z jajeczek od kur z własnej farmy oczywiście.
górski potok
Napisał: Hadi Zaher
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnorodne pasma górskie odznaczają się rozmaitą liczbą schronisk.

Budynki te są zwykle wyposażone w kuchnie oraz miejsca noclegowe dla odwiedzających. Koszty noclegów i posiłków są różnorodne zależnie od miejsca, w jakim schronisko się znajduje. Z kolei u podnóża pasm górskich, w górskich kurortach, można znaleźć wiele innych pomysłów na nocowanie. Będą to między innymi pensjonaty, a także pokoje w domach prywatnych. By porównać ofertę tego typu w sieci trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową przykładowe hasło „noclegi w Karkonoszach”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:51:02
Tagi: pensjonaty, nocleg, szlak, powietrze, schronisko, kurortach