Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

W jaki sposób przygotować się do podróży pieszej lub rowerem

Podróże z dzieckiem
Napisał: FuturePR
Na podstawie: FuturePR
Po zimie, wymagającym dla wszystkich sezonie, jaki wymaga od nas dużej dozy wytrwałości, zwłaszcza na wschodzie kraju, wreszcie zbliża się cieplejsza pora roku. Póki co powoli, ale już niedługo zacznie się okres urlopów. Jest wielu ludzi, jacy odnajdują ogromną przyjemność w spędzaniu wolnych dni poza miastem w okresie, jaki zapewnia niewiele ludzi i niezbyt upalną pogodę. Ma to też inne korzyści – każdy biwak, każdy pensjonat proponujący noclegi w każdym rejonie Polski szuka wczasowiczów nie tylko w czasie wakacji, lecz także na przestrzeni kwietnia, maja i początku czerwca – skutkuje to tym, że oferują oni w tych dniach znacznie ciekawsze ceny niż w najgorętszym okresie, gdy to nie klienci wybierają miejsce do spania, ale właściciele pokoi dobierają sobie klientów. Kiedy chcemy spędzić urlop na wędrówce po górach nie wolno nam zapominać o tym, by szlaki wędrówki dopasować do naszych umiejętności.

Jeśli rozpoczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie pchajmy się na najwyższe szczyty Tatr eksponowanymi szlakami. . W Polsce mamy przepiękne góry, w których znajdziemy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków. Na wędrówkę po górach musimy także umiejętnie się spakować.
skalnik.pl
Napisał: FuturePR
Na podstawie: FuturePR
Nie zmienia to tego, że na takie wypady, zwłaszcza spontaniczne, niezaplanowane wycieczki poza szlakami: pieszo bądź na rowerze, należy się dokładnie przygotować pod kątem ekwipunku.

Liczni starają się w nieco chłodniejszych dniach poszukiwać noclegu w pensjonatach, schroniskach lub ośrodkach wczasowych, jednak czasem nie jest to osiągalne, zwłaszcza gdy trasa jest naprawdę w ogóle nie planowana. Bardzo użyteczne w takich sytuacjach okazują się namioty turystyczne, które, mimo że w kraju rozstawienie namiotu w dowolnym wybranym punkcie może okazać się nieco kłopotliwe, dają przytulne, bezwietrzne i solidne schronienie. Aby nasza dieta działała, powinniśmy ją wspomóc uprawianiem sportu. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na częste wizyty w siłowni, postarajmy się choć raz na tydzień pojeździć na rowerze. Decydujmy się na schody zamiast windy i idźmy do pracy piechotą, jeśli jest to możliwe.

Dzięki tym działaniom nasza forma będzie przygotowana na letnie eskapady, a my będziemy mieć dobre samopoczucie, gdyż nic tak nie podnosi humoru, jak porządna dawka ruchu. Teraz trzeba przejrzeć naszą szafę oraz potrzebny nam na urlopie sprzęt. Nawiedźmy zatem najbliższy sklep turystyczny i kupmy potrzebne rzeczy. Jeżeli chcemy aktywnie przeżyć nasz wyjazd, zaopatrzmy się w specjalne buty trekkingowe. Jeżeli wybieramy się na biwak, mogą nas zainteresować nowoczesne śpiwory (czytaj tutaj więcej), które zagwarantują nam ciepełko nocą.

Kupując profesjonalny sprzęt (np taki), lepiej poprosić o radę konsultanta w sklepie. Te rzeczy są zwykle bardzo kosztowne, dlatego nim dokonamy wyboru, zastanówmy się, czy rzeczywiście ten model jest dla nas dobry. Wyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do chętnie wybieranych marek na dzień dzisiejszy należą na przykład plecaki Wolfgang. Podczas kupna plecaka powinno się brać pod uwagę w pierwszej kolejności pojemność określonego modelu porównaną z pojemnością, która jest potrzebna.

Liczy się także trwałość, jak również obecność dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce niezwykle przydatny jest rozmaity sprzęt campingowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego rodzaju, chętnie wybierane są przykładowo namioty Coleman (http://skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:51:03
Tagi: urlop, pensjonat, samopoczucie