Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Urlop po turecku

Czasami mamy szanse mieć wrażenie, iż już wszystko zaobserwowaliśmy, że nie ma już przestrzeni, które mogłyby nas zadowolić i mogłyby spowodować, iż będziemy takie wakacje wspominać niesamowicie wspaniale. Prawda mimo wszystko jest taka, iż jest tak dużo fantastycznych regionów na świecie, iż bez wątpienia odnajdziemy coś odpowiedniego dla siebie i co jeszcze istotniejsze, coś co będzie w niesamowicie korzystnej kwocie. Jesteśmy już wymęczeni tą nieustanną bieganiną. W pracy jesteśmy narażeni na ciągły stres, a w domu czekają na nas problemy z dzieciakami i kwestie związane z gospodarstwem. Nie wysypiamy się, przez co cały dzień bywamy poddenerwowani.

Wypijamy o wiele za dużo kawy, która usuwa z naszego ciała magnez, stąd też w takich ilościach przynosi ona przeciwny skutek. Jeśli przeczuwamy, że za chwilę coś w nas pęknie, to oznaka, że potrzebny nam odpoczynek i to błyskawicznie.
Głównym miejscem do zwiedzenia jest oczywiście Stambuł. Każdy wczasowicz musi, o ile rzeczywiście ma możliwość, spędzić w tej tętniącej życiem metropolii przynajmniej kilka dni. Trzeba tu zobaczyć Hagię Sofię – meczet zmieniony w muzeum, kiedyś cudowny kościół chrześcijański.

Bardzo podobny jest Błękitny Meczet, następny obowiązkowy punkt wycieczki. Jeżeli chcesz zobaczyć jeden z największych placów handlowych na globie, musisz odwiedzić Taksim. W tym regonie Stambułu można dostać naprawdę każdą rzecz, jaką sobie wymyślisz. Oprócz miasta stołecznego państwo posiada jeszcze jeden punkt, który trzeba odwiedzić. Są to ruiny Troi, słynnego miasta, którego zdobycie zostało zawarte w ponadczasowej Iliadzie.

Oprócz tego można wybrać się na wycieczkę szlakiem wspaniałych zabytków greckich osad, znajdujących się głównie w rejonie wybrzeża. Najlepiej wypoczywa się nad ciepłym morzem. Usługi turystyczne, ze względu na dużą konkurencję, są bardzo tanie, stąd też bez problemu można wykupić rodzinne wczasy za granicą. Wystarczy wziąć do ręki ulotkę pierwszego z brzegu biura turystycznego, aby zorientować się, jak mnóstwo kierunków mamy w tym roku do wyboru. Wszystko zależy od naszych gustów.

Wakacje w Marmaris to również doskonała okazja, aby skosztować wybornej tureckiej kuchni. Porzućmy wspomnienia o tych nieudolnych podróbkach, które spotykaliśmy do tej pory w rodzimych restauracjach. Tutaj wreszcie możemy napawać się smakiem oryginalnej paelli. Nie zapominajmy również o doskonałych winach. Dobrze jest jadać w przydrożnych lokalnych knajpkach, wówczas będziemy posiadać pewność, że dania są rzeczywiście oryginalne. Turcja to również cudowna uczta kulturalna. Znajdziemy tu dużo interesujących zabytków oraz unikalnych dzieł sztuki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:51:04
Tagi: kościół, kuchnia, wina, stres, dania