Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Muzeum Egipskie

egipt
Napisał: Adam Inglis
Na podstawie: http://www.flickr.com
To obowiązkowy punkt programu podczas zwiedzania tego miasta. To niesamowite, że można je odwiedzić zupełnie za darmo. Muzeum Historii Naturalnej (więcej o tym na www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/museo-di-storia-naturale/42)znajduje się niedaleko Muzeum Nauki, w bardzo klimatycznym, potężnym budynku, posiada pewną trudną do sprecyzowania aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Tym bardziej nasze pociechy będą uradowane. Niezwykłe w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – ruszające się i ryczące dinozaury, niezliczona ilość gier sprawdzających naszą wiedzę i koncentrację, czy też tak lubiane przez naszych milusińskich eksperymenty.

Nauka dzięki zabawie jest zawsze najprzyjemniejsza – dotyczy to nie tylko dzieci . W środku głównej sali przed naszymi oczyma wyrasta potężny szkielet dinozaura, diplodoka – to przedsmak tego, co jakie niespodzianki czekają na nas jeszcze w budynku. Godna zainteresowania jest także Piza - choć gdyby nie słynna Wieża, zapewne nie słyszelibyśmy często o tym mieście, to i tak najzupełniej nie zgadzam się z takimi ludźmi, którzy sądzą, iż Piza to przereklamowane miejsce, tak naprawdę nic ciekawego - oprócz Wieży, nie prezentuje (polecamy też zabytki: Bazylika świętego marka na plan4fun). Jestem w stanie uszanować ludzie upodobania, ale drogi czytelniku - nigdy nie powinieneś omijać Pizy. A zresztą także nie możesz nie pojechać do Sieny. Według mnie Siena to najpiękniejsze miasteczko na terenie Włoch.

Niezwykła miejscowość, która jest idealna dla uwielbiających średniowiecze. Każdy z nas lubi wypoczywać w zupełnie odmienny sposób. Dla większości z nas synonimem wakacyjnego wypoczynku jest błogie lenistwo na słonecznej plaży, beztroskie kąpiele w ciepłym morzu i szalone tańce w klubach do białego rana. Inni, z kolei, nie wyobrażają sobie idealnego wyjazdu wakacyjnego bez aktywności fizycznej. Najskuteczniej relaksują się, uprawiając różne sporty, wspinając się po górskich szlakach i jeżdżąc na rowerze.

Słowacja- Bratysława
Napisał: young shanahan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, zatem oczywiście stolicę naszych południowych sąsiadów. Naprawdę urocze miasto, chociaż widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunie. W bardzo dużym błędzie są ludzie, którzy myślą, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Oczywiście to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, lecz fani zwiedzania pięknych miast z pewnością powinni wiedzieć, iż Bratysława to miejsce, które należy odwiedzić. W szczególności, że przecież z Warszawy oraz kilku innych dużych polskich miast możemy jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej PolskimBusem. Po przejściu wszystkich poziomów i alejek można odpocząć w kawiarni lub na jednej z ławek stojących w głównej sali.

Obowiązkowo jednak trzeba udać się na górę galerii i uchwycić aparatem atmosferę tam panującą, aby dane nam było w przyszłości powrócić do tego fascynującego miejsca. Mimo wielkich emocji i atrakcji wciąż czujemy lekki niedosyt wiedzy? Zapraszamy więc by odwiedzić Muzeum Egipskie (więcej na www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/muzeum-egipskie/940) ! Jakże przyjemnie będzie w środku zimy przenieść się do krainy piramid i palącego słońca. Przecież dowiedzieć się z książek o sarkofagach i mumiach to przecież nie to samo, co zobaczyć je „na żywo”. Tutaj także za darmo możemy zobaczyć eksponaty i zachwycać się zabytkami architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach każdy młody człowiek, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii czy starożytnych kultur.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 07:01:22
Tagi: Muzeum, wypoczynek, miasto, plaża, wiedza, eksperymenty, Szkielet, upodobania, wyjazd, eksponaty, sztuka, historia, kultura