Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Podróż do Krakowa - co należy wiedzieć, aby zyskać niezwykłe wspomnienia

Kraków, Wawel
Napisał: http://www.sxc.hu/
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w mało którym mieście znajduje się tak duża liczba atrakcji i zabytków. Do Krakowa przyjechać można na jeden dzień, i przez ten czas zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji.

Ale żeby szczegółowo poznać to miasto, jego najbardziej schowane zakątki i tajemnicze miejsca to trzeba sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I na pewno będą to chwile niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.
Kraków
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków to gród który, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji aniżeli by się wydawało.

Samotnie możemy czuć się nieco zagubieni, dlatego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy pragną dostrzec słynne zabytki Krakowa, stworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem kultury, lokalizacją zebrań i działań, toteż należy się tu zatrzymać na dłużej.

Do dziś przetrzymały zlokalizowane na nim Sukiennice, początkowo przestrzeń handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują nas liczne galerie, jakich nie można ominąć będąc w Krakowie. Dla ciekawskich: więcej. Podstawą fachowo zorganizowanego wyjazdu do Krakowa jest właściwe załatwienie sobie noclegów oraz staranne zaplanowanie atrakcji, biorąc pod uwagę dni i godziny zwiedzania muzeów, wystaw dzieł sztuki oraz innych miejsc, w takim zabytkowych.

Można to wykonać samemu, lecz w chwili gdy preferuje się stabilność i brak potencjalnych niemiłych niespodzianek, da się też zaufać profesjonalnemu biuru podróży. Także doskonale wykształcony przewodnik po Krakowie jest w stanie znacznie uatrakcyjnić podróż – różnorodne fakty , a także anegdoty na pewno ubarwią podróż.
Kraków
Napisał: Radomir Cernoch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu turyści najczęściej będą się decydować na zorganizowane wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (poczytaj).

Tego typu forma zwiedzania Krakowa także ma spore zalety, doświadczony przewodnik będzie mógł opowiedzieć dużo ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Jednak bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, to żeby to zrobić dokładnie, to należy przybyć do tego miasta na kilka dni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 07:01:24
Tagi: zwiedzanie