Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Namioty turystyczne dla każdego

Napisał: Sport-shop.pl
Wakacyjne miesiące to moment, kiedy większość ludzi wybiera się na wypad urlopowy. Ten krótki czas ma naładować nam akumulatory na kolejne miesiące które spędzimy w pracy. Są osoby, które nie uznają wakacji inaczej, jak tylko na leżaku, nad ciepłym jeziorem z drinkiem w dłoni. Ale są i tacy ludzie, dla których to udręka. Oni wybierają odpoczywać w ruchu, na przykład w czasie górskich wędrówek. Gdy planujemy urlop na górskich szlakach nie wolno nam zapominać o tym, żeby trasę wędrówki dobrać do naszych umiejętności.

Jeśli zaczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie wybierajmy się na najtrudniejsze szczyty Tatr eksponowanymi szlakami. Jeszcze będzie na to czas. W Polsce mamy przepiękne góry, w których bez problemu wyszukamy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków. Na wędrówkę po górach trzeba również odpowiednio się spakować. Jeśli chcemy chodzić po górach w stylu „od schroniska do schroniska” bez ustalonej „bazy wypadowej” to zwróćmy uwagę na to, że wszystkie rzeczy, które spakujemy będziemy codziennie nosić na plecach. W związku z tym podstawą wyprawowego ekwipunku powinien być plecak.

Ma być odpowiednio duży i dobrze dopasowany do naszego ciała. Nie może nigdzie obcierać skóry, powinien mieć pas biodrowy i piersiowy i wygodne, szerokie szelki. Doskonałej jakości są plecaki The North Face (www.skalnik.pl) - są sprawdzone przez wielu górskich wędrowców. Decydując się na zakup kurtki puchowej należy wziąć pod uwagę renomę producenta. Kurtki puchowe może różnić wypełnienie, co jest główną przyczyną zróżnicowania cenowego asortymentu. Kiedyś wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy.

Dziś, w celu obniżenia cen kurtek stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Poza wypełnieniem różnice dotyczą głównie fasonu, długości, rodzaju zapięcia, rodzaju obszycia i oczywiście koloru. Ekskluzywne serie kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby kupują fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem podobnie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie zadbana, dobrze uszyta, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć kilka sezonów. Nie wolno zapominać, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na każde wyjście zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę.

Wszystko może się zdarzyć, może noc złapie nas po drodze, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię - należy być na to przygotowanym. Nie zapominajmy także by spakować także ubranie chroniące od deszczu - wystarczy mała i lekka peleryna. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i nawet gdy wychodzimy ze schroniska przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz. Najpewniej zawsze przed udaniem się do sklepu przeprowadzić wstępną selekcje kluczowych przedmiotów turystycznych, jakie interesują klienta, aby wiedzieć, czego dokładnie się poszukuje i nie trwonić za dużo wiele czasu na bezowocne przeglądanie wszystkich półek. Dlatego też najlepszym pomysłem przed wybraniem się na zakupy będzie zaznajomienie się z aktualnymi trendami w turystyce. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne ,jak również łatwe rozwiązaniem, jakie pozwala klientom wzbogacić wiedzę na temat nowego sprzętu, takiego jak przykładowo kuchenki turystyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:47:55
Tagi: urlop, czapka, deszcz, kuchenki turystyczne