Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Torba-lodóweczka

MENU - piknikowa torma chłodząca
Napisał: MENU
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Naczynia wytworzone z żeliwa posiadają swoją wielowiekową historię. Ich trwałość i wszechstronność stała się przyczyną tego, że z upływem czasy zostały uznane za cenną schedą przekazywaną przez kolejne pokolenia. Był taki okres w dziejach, kiedy naczynia z żeliwa były wnoszone w wianie i nie raz były znaczącą kartą przetargową przy zawieraniu małżeństw. Nie należy więc lekceważyć tych pozornie bagatelnych przedmiotów.

Kiedy dzisiaj zastanawiamy się nad nabyciem do kuchni czegoś nieprzemijającego i porządnego, warto skierować swój wzrok na patelnie żeliwne na smakprostoty.pl.
Pipe - świeczniki ogorodowe żeliwne
Napisał: MENU
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Designerka proponuje wszystkim miłośnikom ogrodowych nastrojów swoje wyjątkowo pomysłowe świeczniki Pipe, które przybrały kształt fajeczki.
patelnia
Napisał: Le Creuset
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Nabytek ten wzbogaci zestaw kuchenny o bardzo solidne naczynie, które niezwykle często okaże się niezastąpione. Ale nie tylko wartości użytkowe są ważkie w tym przypadku.

Dobrze utrzymane patelnie żeliwne kapitalnie też potrafią przyozdobić kuchnię. Przez pewien czas naczynia z żeliwa straciły na atrakcyjności. Zostały zastąpione przez nowoczesne wynalazki i moda stopniowo wypierała trochę ciężkie i czasami kosztowne żeliwne garnki i patelnie. Jednakże jak to z historią bywa, lubi się ona powtarzać.

Dzisiejszymi czasy patelnie żeliwne są coraz bardziej poszukiwanymi przedmiotami, a ich produkcją parają się renomowane firmy. Oczywiście za zakup naprawdę dobrego naczynia trzeba wyasygnować adekwatną dla niego cenę. Niemniej jednak będzie to wydatek zrobiony na lata. Żeliwne naczynia, to nie są jednorazówki, których wartość spada z każdym użyciem.

W tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Solidna patelnia żeliwna zyskuje na wartości wraz z użytkowaniem jej. Ważne, że my, czerpiący przyjemność z lunchu na świeżym powietrzu, będziemy mogli, w nawet największy upał, raczyć się schłodzonym sokiem, czy świeżymi owocami lub kanapkami. Dwa wkłady chłodzące chowa się w pokrywie torby, dzięki czemu można z powodzeniem zabrać ze sobą na piknik, czy wycieczkę kanapki z wędliną, pasztetem, czy żółtym serem.

W torbie MENU (ergonomiczny produkt) zmieści się litrowa butelka ulubionego napoju. Druga, pionowa odsłona świeczników Pipe pozwala eksponować je osadzone w szparach starej, drewnianej podłogi, czy wypełnionych ziemią donicach, odmieniając znane oblicze ogrodu, czy też jadalni, salonu bądź sypialni. Trudno oderwać oczy od zmyślnego w swojej prostocie projektu. Po raz kolejny – duńska marka [TAG=MENU i jej niezrównana designerka pokazują, że znany przedmiot ciągle i od nowa ewoluuje, gdy tylko weźmie ją w dłonie człowiek o twórczej duszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:47:55
Tagi: naczynie, garnki, patelnia, świeczniki, Menu