Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Gdzie pojechać na wakacje?

Uważam, że Włochy to najatrakcyjniejszy kraj na całym świecie. Może trochę przesadzam, w końcu ciężko jednoznacznie wskazać lidera, ale w końcu Italia to fantastyczne miejsce. Szczególnie uwielbiam Florencję. Kilka miesięcy temu byłem we Florencji - wspaniałe miasto, które jakby nie patrzeć jest jednym ogromnym muzeum.

Gdybym w sumie miał taką możliwość, to osiadłbym we Florencji na stałe. Bez najmniejszego cienia wątpliwości niezwykłe miasto - jedno z najpiękniejszych na kuli ziemskiej. Każdy na pewno wiele razy spacerował po cmentarzu i ma szansę wyjaśnić, iż praktycznie nie ma w tym nic dziwnego, ani przerażającego. Nie mniej katakumby w Rzymie (http://www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/katakumby-rzymskie/7216) proponują nam niesamowite uczucia przede wszystkim dlatego, że choć jest to cmentarz, to jednak jest to cmentarz pod ziemią, a więc chodzimy pośród skalnych wgłębień, na których leżą szkielety, właściwie znajdujemy się w grobowcu.

Już sama liczba tuneli i metrów jaka tam na nas oczekuje powinna sprawić, iż czas spędzony w takim otoczeniu przyprawi nas o gęsią skórkę. Zainteresowanie wzbudzają rekonstrukcje szkieletów tych imponujących rozmiarami gadów, które to, zamieszkiwały kiedyś naszą planetę. Wizyta w muzeum daje możliwość usystematyzowania informacji oraz zagłębienia się w tajniki badań i najnowszych odkryć które dotyczą prehistorycznych olbrzymów.
wakacje nad morzem
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wenecja? Na pewno oklepane miejsce, ale jakie ładne! Moim zdaniem Wenecja to idealne miejsce dla zakochanych par.

Na przykład spędzenie miesiąca miodowego w Wenecji jest bardzo dobrym pomysłem (po kliknięciu w link zobaczysz więcej: Katedra we Florencji historia). W żadnym razie nie możemy sądzić, iż Wenecja w trakcie sezonu pozwoli nam odpocząć. A więc jeżeli nie chcesz stykać się z tysiącami turystów, zapewne powinieneś odwiedzić Wenecję gdzieś tak w lutym. Pragnę również napisać trochę na temat stolicy Italii.

Czekają nas tu również niesamowite atrakcje turystyczne Grecja. Nie zapominajmy, że ten kraj, prócz bajkowych plaż, posiada też niezwykle bogatą kulturę. To tutaj zrodziły się wielkie kierunki filozoficzne oraz artystyczne. To kraina starożytnych opowieści i bogów Olimpu, w której wciąż znajdujemy ślady przeszłości.

Szczególne miejsce zajmuje wyśmienita grecka kuchnia. Będzie ona idealna dla wszystkich, którzy dbają o figurę. Lokalne dania opierają się na oliwkach i aromatycznych ziołach. Skosztujemy tu także idealnie doprawione mięso i owoce morza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:36:26
Tagi: Muzeum, Wenecja, rekonstrukcje, gady