Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Świetna szkółka jeździecka w mieście

Konie
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Dodatkowo sprawdzono, które zwierzęta pomagają, w jakich chorobach. Do zwierząt, które są idealnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo w taki sposób jest nazywana forma rehabilitacji, w której korzysta się z pomocy koni, rozwija lepszą harmonię psycho-ruchową osób rehabilitowanych, które mają zróżnicowany stopniu niepełnosprawni. Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie ważne.

Uczy, uwrażliwia, posiada moc przeskakiwania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w odrobinę zmienionej postaci niż obecnie, znana jest od starożytności. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym dziwnego, przebywanie z koniem ma w sobie odrobinę magii.

Żadna inna postać terapii nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, terapeuty i zwierzęcia musi być jedyna w swoim rodzaju, pomimo że posiada szerokie spektrum możliwości, pracując psychoruchowo, a także społecznie. Organizujący wyjazdy dla dzieci wybierają popularne kolonie konne, w czasie których najmłodsi bawią się z rówieśnikami i równocześnie uczą. Wyjątkowy sposób spędzania wolnego czasu, jak również zabawa razem ze zwierzętami dać może ciekawe efekty.

Interesujące wczasy dla dzieci cieszą i uczą jednocześnie, dlatego są tak wyjątkowo polecane. Biura turystyczne, które pośredniczą w organizowaniu tego typu wyjazdów, nigdy nie narzekają na małe zainteresowanie. Tego typu terapię zaleca się wśród osób młodszych, ale również i u dorosłych ludzi. Koń to zwierzę, które potrafi zdziałać cuda.

Oczywiście, jeśli osoba uczestniczący z tego typu rehabilitacji jest pod pieczę specjalistyoraz lekarz prowadzący uważa, że w konkretnym przypadku hipoterapia może pomóc. Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, niejako zobowiązuje do podtrzymywania tradycji i wykorzystania oferowanych zajęć. Ciągle grono młodych osób od najwcześniejszych lat ćwiczy własne umiejętności w jeździe konnej i z pewnością należy powiedzieć, że jest to zamiłowanie na całe życie. Dla starszych też, bo na naukę jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie są wyrozumiałe. Nieważne z jakiego powodu wybieramy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś zajmującego, co sprawi że jego życie stanie się chociaż odrobinę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze zachęci wszystkich na oścież otwartymi drzwiami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:36:26
Tagi: zwierzęta, konie, wczasy, hipoterapia, rehabilitacji, niepełnosprawni, spektrum, koń, życie