Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Czy turystyka i rekreacja jest przyszłościowym kierunkiem?

Studenci
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy maturzysta, który chce rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem - który profil kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale także na następującą pracę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury. Głównie świadomość tego, że nie ma znaczenia dyplom, jako kolejny certyfikat, ale jako jakościowe i liczące się na rynku pracy zdolności.

Szkoły wyższe mające w swej ofercie kierunki z nurtu politologii czy stosunków międzynarodowych przeżywają ciężkie czasy. Studia te nie oferują nic poza interesującą wiedzą, o czym może mówić fakt, iż dostać pracę w tym zawodzie, jest bardzo trudno. Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnorodnych gałęziach gospodarki.

Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych (http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji/). Przywołany profil jest oferowany zarówno na uczelniach publicznych, jak również na uczelniach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.

Większość uczelni oferuje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo podnoszących ich zdolności i szanse na rynku pracy.
absolwenci
Na podstawie: www.morguefile.com
Wśród licznych kierunków kształcenia oferowanych przez WSTiE, jednym z najbardziej popularnych jest informatyka studia, które przygotowują absolwentów do pracy w branży informatycznym. W trakcie edukacji, studenci zdobywają umiejętności z dziedziny języków programowania i systemów operacyjnych, baz danych, multimediów i grafiki.

Dzięki przyswojonej wiedzy teoretycznej i zdolnościom praktycznym, studenci mają możliwość znaleźć etat w spółkach tworzących i rozwijających oprogramowanie, projektujących hurtownie danych oraz firmach zajmujących się biznesem internetowym. Dla ludzi zorientowanych na wykształcenie zapewniające przyzwoite perspektywy zawodowe oraz chcących ukończyć interesujące studia informatyka jest zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem. Kolejnym popularnym profilem, proponowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii jest turystyka i rekreacja.

To studia wyposażające absolwenta w umiejętności pozwalające na podjęcie pracy w spółkach z sektora turystycznego. Uczelnia powala na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w dziedzinie usług turystycznych, takich jak obsługa grup turystycznych, przygotowywanie imprez turystycznych czy działań promocyjnych. W toku edukacji, studenci zapoznają się z zasadami działania przedsiębiorstw turystycznych, w zakresie ich zarządzania oraz zdobywają umiejętności wspierające efektywną promocję. jeśli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa (www.wste.edu.pl/zasady-rekrutacji/)! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 07:03:47
Tagi: wiedza, rynek, praca, studenci, przyszłość