Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wymarzone wakacje w atrakcyjnej cenie. Sprawdź nasze podpowiedzi

narty
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli marzymy nam się urlop w cudownych miejscu warto dostać się na Majorkę. To wyspa, od długiego już czasu kusi wypoczynek na najwyższym poziomie. Wiele osób było na Majorce i ciągle tam powraca. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wakacje swoich marzeń, tym bardziej, że sporo wakacyjnych ofert, może nie być tak drogich, jak z początku mogłoby się zdawać. Silnie polecane są teraz Wyspy Kanaryjskie, miejsce o wyjątkowym, przyjemnie ciepłym klimacie.

Grecja zaś to do teraz centrum wysokiej kultury i sztuki, w jakim można oglądać cudowne malowidła, rzeźby i uznane na całym świecie zabytki architektoniczne. Bardzo polecana jest również przepiękna Kreta, nęcąca pałacami w Knossos, intrygującymi, zdobionymi przez naturę grotami Dikti i wybitnymi zabytkami weneckimi, a także Ateny, wzgórza Likavitos i mniejsze wyspy, charakteryzujące się wspaniałymi plażami. Oba miejsca to marzenie każdego podróżnika, który lubi ciepły klimat. W chwili obecnej związane z tym możliwości są bardzo duże, przez co wystarczy po prostu poświęcić na to odrobinę czasu aby dosłownie w każdym przypadku móc zorganizować dla siebie idealny urlop. Warto równocześnie zwrócić uwagę na to, że nawet najlepsze wakacje wbrew pozorom wcale nie muszą być dla nas szczególnie kosztowne, gdyż zawsze znajdziemy tu dla siebie rozwiązanie pozwalające na urządzenie takiego wyjazdu i cieszenie się równocześnie atrakcyjnymi cenami.

Takie tanie wakacje nie muszą być wcale ani trochę gorsze niż te, na które musielibyśmy wydawać ogromne pieniądze, bo wszystko zależy tu głównie od naszego nastawienia do czegoś takiego. Szczególnie szeroki wybór mają tu na przykład miłośnicy różnych sportów, ponieważ nikomu nie musimy raczej nawet mówić o tym, że zazwyczaj możemy w niezwykle ciekawy sposób połączyć swoją pasję z takim właśnie urlopem.
Trogir w Chorwacji
Napisał: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com
Określeniami, które bardzo często powtarzają się w biurach podróży w okresie wakacyjnym są first minute i last minute. Tego rodzaju okazje są zwłaszcza godne uwagi dla klientów, gdyż gwarantują szansę na tańszy wyjazd za granicę. Warunkiem tej okazji jest jednak wybór specyficznego okresu na urlop.

Nie wyjeżdża się bowiem w środku sezonu, a na samym początku czy końcu, a niekiedy nawet zupełnie poza sezonem wakacyjnym. W tym przypadku jednak koszty wycieczki są dużo mniejsze, można więc trafić na bardzo korzystną okazję. Biura podróży mają najczęściej bardzo szeroki wybór ofert w rodzaju „Chorwacja last minute” (http://www.chorwacja.pl/), a klienci z tego rodzaju promocji chętnie korzystają. Czasami wystarczy tylko wziąć urlop w innym czasie niż zazwyczaj, by cieszyć się zagranicznym wyjazdem w okazyjnej cenie. W dużej ilości różnorodnych stron sieciowych da się odnaleźć takie, jakie sporo miejsca poświęcają ocenie przeróżnych ofert biur podróży.

Dzięki temu można się również dowiedzieć, co zdecydowanie okaże się potrzebne w subtropikalnych miejscach, jak na przykład Wyspy Kanaryjskie (pod tym linkiem możesz dowiedzieć się więcej). Polecane oferty można także znaleźć w prasie turystycznej czy broszurach reklamowych ogromnych albo znanych firm turystycznych, które nieustannie wzbogacają swoje propozycje podróżnicze. Jakiekolwiek miejsce byłoby rozważane – odległe Wyspy Kanaryjskie czy bliska Grecja, przed samą podróżą należy wypytać przyjaciół o dany rejon, jak również użytkowników na forach poświęconych podróżom. Ich doświadczenia zapewne okażą się kluczowe w doborze najdoskonalszego miejsca na urlop w cieplejszych stronach. Oba te miejsca mogą poszerzyć horyzonty niejednej osoby, zachwycające krajobrazy to dodatkowe atuty tych regionów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 07:03:48
Tagi: urlop, wycieczki, pieniądze, podróże, Biura podróży