Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Scrapbooking czyli ozdabianie fotografii w ciekawy sposób

Scrapbooking
Napisał: Kate Coleman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pod tajemniczym pojęciem sutasz chowa się wyjątkowa metoda, która swą nazwę wzięła od jednego z elementów o takiej samej nazwie. Sutasz to pleciona linka, której rozpiętość nie przekracza centymetra. Parę wieków temu była ona robiona przede wszystkim z jedwabiu i wełny. Obecnie materiały te zamieniono na syntetyki.

Najczęściej wykorzystywana jest wiskoza. Mimo tego, że o sutaszu niewiele osób słyszało, trzeba podkreślić, że jest to metoda, która była już w starożytnych Chinach.
Scrapbooking
Napisał: Kate Coleman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chwytanie chwil w papierową oprawę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę wyszukaną formę - fotografie wkładane do albumów dekorowano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii wzbogacano odręczną notatką lub fragmentem gazety i...

the end. Przeglądanie albumów przenosiło nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i aromatów.
Styropianowe ozdoby ścienne
Napisał: Saarpor
Na podstawie: Saarpor
Na pewno nie słyszeliście jeszcze, jak bardzo ten materiał jest stary. Najprawdopodobniej technologie jego tworzenia ludzkość opanowała, zanim wyrabiano pierwsze tkaniny.

Dużo wykopalisk archeologicznych udowodniło, że człowiek potrafił tworzyć filc już sześc tysięcy lat przed naszą erą. Przeminęły wieki, a filc jest cały czas stosowany przez ludzi, choć ostatnio trochę wypadł z łask. Niełatwo domyślić się z jakiego powodu, jeśli weźmie się pod uwagę wielość zastosowań oraz duże walory dla oka. Dużą wartością scrapbookingu jest to, iż jesteśmy w stanie samodzielnie przygotowywać nasze albumy, nie wydając przy tym pieniędzy.

Czasopisma, niewielkie przedmioty, które da się wyeksponować w albumie, resztki materiałów, innymi słowy wszystko to co wiąże się z chwilami, które minęły – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Z pewnością jeśli poszukujemy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak ogromna, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, to znaczy kolorowych papierów, stempli czy dziurkaczy ozdobnych. Panie, które pragną mieć niepowtarzalne kreacje, powinny wiedzieć, że filc jest polisą fantazyjności. Oprócz tego noszenie ubrań i dodatków z filcu sprawia, że wokół nosicielki pojawia się przyciągająca nutka dawnych czasów.

Jest tak dlatego, ponieważ filc był niezwykle popularny w pierwszych dziesięcioleciach zeszłego wieku. mężczyźni z cywilizowanych krajów świata z tamtego okresu kochali mieć różnorakie rzeczy z filcu – głownie kapelusze. Scrapbooking to nie tylko fotografia, to także technika dekorowania - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy także stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż samodzielnie stworzony album ze zdjęciami?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:47:15
Tagi: materiały, bilet, gazety, technologie, oferta, fotografia, ozdoby, album