Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Zwiedzanie na dwóch kółkach

Napisał: sfllaw
Jazda na rowerze ma bardzo wiele pozytywnych aspektów. Może być to dobry wybór dla osób chcących zrzucić parę kilo, jak i dla tych wzmacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu relaksujących się w czasie odpoczynku. Rower nadaje się doskonale jako środek komunikacji, spokojnie zastępując samochód i tramwaj. Gładko dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej omijając korki lub inne utrudnienia na drodze, ponadto czynnie włączymy się w ochronę środowiska. Warto więc zastanowić się czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki potrzebujemy.

Chociażby worki bądź ławki treningowe (tu dowiesz się więcej: atrakcyjne źródło) tak naprawdę spokojnie mogą być wniesione do piwnicy. To bez dwóch zdań nic kłopotliwego.
jazda na rowerze przez miasto
Napisał: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie mamy jeszcze satysfakcjonującego nas sprzętu, watro zasięgnąć opinii specjalisty, byśmy mogli zadecydować czy właściwy jest Kross Evado 4.0, czy lepszy będzie rower szosowy lub miejski.
namiot turystyczny
Napisał: summonedbyfells
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oferta dostępna w sklepach górskich jest zróżnicowana, jednak większość produktów powtarza się w obrębie różnych placówek czy sieci. W takim miejscu można kupić odzież górską na każdą pogodę.

Profesjonalne buty trekkingowe, ocieplane kurtki, czapki, czy też bielizna termoaktywna – to produkty stanowiące dużą część asortymentu. Obecnie obserwuje się także wzrost liczby producentów odzieży tego typu. Równie niezbędnym elementem oferty jest sprzęt – biwakowy w postaci namiotów oraz śpiworów, wspinaczkowy, wszelkiego rodzaju liny zabezpieczające, plecaki, latarki i inne rzeczy niezbędne podczas dłuższych czy krótszych wypraw. Część sklepów oferuje także sprzęt sportowy w postaci nart czy desek snowboardowych. Bardzo popularnym obecnie produktem są kije trekkingowe oraz kije do nordic walking.

Bardzo dużo mogę zaakceptować, ale ciężko sądzić, iż własna siłownia nie spowoduje, że Twoje życie będzie niejako interesujące. To pokazuje, że siłownię we własnym domu bez żadnego cienia wątpliwości warto mieć. Jednak pragnę nieco uczulić na temat bezpieczeństwa. A więc nigdy nie można dopuszczać do takiej sytuacji, w której prowadzona przez nas siłownia będzie niebezpieczna. To małe ostrzeżenie, tak czy siak wszystko zależy od naszego rozumu.

Chyba nie powinienem wspominać nawet o aspekcie zdrowotnym: w żadnym razie nie możemy nadwyrężyć kręgosłupa czy ćwiczyć za długo. Gdy wybieramy się w dłuższą drogę warto przemyśleć co powinno się ubrać, by jazda przynosiła efekty a nie zmęczenie. Odzież rowerowa dostępna w sklepie jest bardzo wyspecjalizowana ---*oferta*---, więc znalezienie odpowiedniego stroju nie powinno sprawić kłopotu. Szybkoschnąca, chroniąca przed wiatrem i często nieprzemakalna odzież może stać się nieodzowna podczas długich tras. Jednak dla każdego rowerzysty podstawą powinien być kask. Kolejną zaletą tego środka komunikacji jest to, że części rowerowe są stosunkowo tanie i łatwe w zdobyciu, więc nawet w momencie uszkodzenia naszego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego naprawą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 08:01:31
Tagi: rower, samochód, tramwaj, środowisko, ocieplane kurtki, sprzęt, plecaki, nordic walking, wiatr, kask