Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Rzeczy niezbędne przy psiaku w domu

pies
Napisał: Guilhem Vellut
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybór psa, który będzie strzegł posesji, jest równie ważny jak wybór sukni ślubnej czy marki samochodu. Lecz w przeciwieństwie do sukni czy auta, gdy mowa o psie mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wówczas nie możemy zlekceważyć jego przywiązania i miłości, a starać się by więź człowieka z psem była trwała i oparta na wzajemnym zaufaniu.

Napisał: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Pamiętajmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a po prostu robi to, na co mu zezwala właściciel, dlatego najlepiej jest zademonstrować mu, jaką postawę akceptujemy i nagradzamy, a jakie nie. Chwalenie zachowań pożądanych powoduje, że pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, dzięki czemu staje się nie tylko posłuszny, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem. Wielką bolączką nowych właścicieli czworonogów jest to, iż pies spuszczony ze smyczy...zwykle ucieka.

I nie ma też się co dziwić, ponieważ spacer to jedyna okazja do kontaktu z innymi psami. Ale właśnie w takich momentach, pies powinien okazać posłuszeństwo i stanąć przy nodze właściciela, kiedy zostanie przywołany. W tym celu właśnie, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a raczej efektami jakie uzyskamy mając ją w posiadaniu.

Kiedy nasz czworonóg szczeka właściwie bez przerwy, to możemy stać się pewni, iż prędzej czy później nasi sąsiedzi będą mieli tego dosyć i zlecą sprawę do odpowiednich służb. Dlatego kiedy mamy ciągle problemy, z odpowiednim wyszkoleniem czworonoga, to należy sprawdzić, czy obroża antyszczekowa nie jest tu najwspanialszym pomysłem. Może ona posiadać zamontowany mikrofon, ale wówczas ma szansę się okazać, iż wyłapuje również szczekanie innego czworonoga, lecz także ma szansę mieć specjalne czujniki, które rejestrują wibracje z krtani.

Taka obroża analizuje siłę i natężenie dźwięku oraz właśnie na tej podstawie sprawdza czy ukaranie psa jest czymś koniecznym, czy jednak nie. Za niesamowicie rozumnego psa uchodzi mało popularny w Polsce border collie, który potrzebuje wybiegu i najlepiej stada owiec do pilnowania. W małych rozmiarów domu z paroma metrami trawnika, co najwyżej zapędzi na taras domowników. Pies, który może utrudnić powitanie gości to owczarek kaukaski.

Lecz pamiętajmy, decydując się na tę rasę, musimy znać zachowania psów dominujących - gdyż kaukaz to nie tylko piękny wygląd. Dobrze prowadzony może być niczym niania do dzieci, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli do jego wychowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-20 07:09:36
Tagi: pies, zachowanie, Czworonogi, obroża antyszczekowa, obroża, border collie, owczarek