Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Sport to zdrowie!

biegacze
Napisał: Adidas
Na podstawie: Adidas
Nasz kraj charakteryzuje się dość niemiłym klimatem. Dużą część roku są tu ulewy, a temperatury są niskie. Denerwuje to bez wątpienia każdego sportsmena, który często uprawia bieganie. Zimą konieczne stają się bieżnie udostępniane w ciepłych siłowniach. Kupowanie wejściówek na treningi jednak jest dość kosztowne.

Wszelkie te problemy pokonuje stworzenie własnej sali do ćwiczeń. W tym wpisie przedstawimy sprzęty, które warto nabyć, by skompletować prywatną siłownię.
Sport-shop.pl - sklep sportowy
Na podstawie: Sport-shop.pl
Nie istotne jaka jest właśnie pora roku, zawsze uprawiać można sporty sezonowe. Nie wykluczone, że zima nakłoni nas na sprzęt fitness (link do strony) w siłowni, a gdy robi się cieplej można wybrać się na rolki lub wypad rowerem do parku. Zmiany na ciele, przypływ chęci do życia i energii widać już po krótkim czasie od rozpoczęcia systematycznych treningów.

Jest to niezastąpione źródło motywacji do następnych ćwiczeń, czyli działa jak pozytywne błędne koło.
Napisał: Fit4Fun
Dla biegacza najważniejsze są naturalnie bieżnie ([tutaj]).Na naszym rynku znaleźć można dużo rozmaitych typów tych sprzętów. Najdoskonalsze z nich mają rozbudowane systemy zarządzania wysiłkiem, dzięki którym można ustawić m.in. zmiany w kącie biegania. W ten sposób biegacz może przebiegać komputerowe góry nie wyściubiając nosa poza próg ciepłego domu.Innym sprzętem, który jest skonstruowany raczej dla amatorskich sportowców, jest stepper ([link]).

Skutecznie może wyrzeźbić on muskuły nóg, a także wesprzeć sportowców w spalaniu kalorii. Jeśli chcemy za jednym razem zaangażować w zabawę znaczniejszą grupę pociech, to bez wątpienia musimy zainwestować w piłki (aktualna oferta). Osobną do koszykówki, osobną do siatkówki i jeszcze inną do nogi, przez co dzieciaki będą mogły zagrać w to co je teraz najmocniej pociąga. Jeżeli natomiast chcemy spowodować, żeby więcej się one ruszały i aby równocześnie umocniły własne nogi, to ciągle mamy szanse inwestować w rolki (sprawdź ceny rolek i zamów online: http://sport-shop.pl/skating-rolki-c-148.html). Dzięki temu, iż mamy do wyboru takie rozciągane, mogą one posłużyć dziecku przez parę, a nawet kilkanaście lat, gdyż będą miały szanse powiększać się wraz z jego stopą.

Wartościowe badania naukowe pokazały, że najefektywniejsze dla ulepszania formy i spalenia tkanki tłuszczowej są treningi HIIT. Polegają one na zmiennym ciężkim i małym wysiłku. W tego typu treningu istotne jest chwilowe uzyskanie max tętna serca, więc niezbędny staje się dokładny pulsometr (http://www.sport-shop.pl/elektronika-pulsometry-c-116.html). Takie gadżety można włożyć na nadgarstek jak zegarek i sprawdzać swój puls w czasie ćwiczeń. Należy również pomyśleć o tym, czy nasze dzieciaki nie będą usatysfakcjonowane z hulajnogi.

Możemy na niej rozwinąć na pewno spore prędkości, a do tego jeszcze jazda na niej nie jest nazbyt trudna. Jeżeli natomiast nasze dziecko mówi nam, że chciałoby popracować nad swoimi mięśniami, to warto się zastanowić, czy nie kupić mu trikke, a więc taką jakby hulajnogę, która posiada dwa oddzielne ramiona na których kładzie się nogi. Kiedy pragniemy żeby jechało, to musimy ruszać biodrami, przez co kształtujemy własne pośladki i mięśnie nóg, co bez wątpienia świetnie odbije się na sylwetce oraz spowoduje, że ciało będzie naprawdę świetnie wyrzeźbione.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-20 07:09:35
Tagi: zima, siłownia, park, bieganie, wysiłek