Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikami

Kraków
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków to na pewno jedno z najciekawszych miast w całej Polsce. Zapierające dech w piersiach, znakomicie zachowane zabytki, rewelacyjna tradycja rzemiosła artystycznego, wspaniała kultura i perfekcyjne zaplecze technologiczne powodują, że często niełatwo się oprzeć małopolskim urokom. Większość odwiedzających rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (Krakkos).

Dziwne to nie jest, bo przecież tam właśnie znajduje się największa ilość zabytkowych miejsc. Bezwzględnie trzeba zwiedzić stoiska z pamiątkami w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię obok pomnika Adama Mickiewicza i zmówić modlitwę w Kościele Mariackim. Z Rynku można zrobić sobie spacer starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na turystów oczekuje wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz jaskinia, w jakiej przed wiekami mieszkał ogromny, groźny Smok Wawelski. Warto zwrócić uwagę jakiś czas przed wyjazdem, w jaki sposób zwiedza się Kraków z przewodnikiem czy jakie są dziś ceny - sprawdź przykładowo na stronie KrakKos.

Do dyspozycji przyjeżdżających jest niemała paleta świetnie dostosowanych opcji, jakie wpisują się w wytyczne. W ciągu 2-3 dni można zwiedzić Kraków wraz ze wszystkimi perłami kultury. Dalsze dni można zagospodarować na muzea, albo zwiedzić Wieliczkę. Blisko jest wiele niedużych, ciekawych miasteczek, na jakie również wskazane jest zwracać uwagę.

Atrakcyjne wycieczki po Krakowie można znaleźć w wyjątkowo niskich cenach, co nie pozostaje bez wpływu na zdanie samych wyjeżdżających. W takich okolicznościach ochoczo oraz nierzadko rekomendują oni innym dane oferty. Przez wzgląd na ogromny wkład energii osób organizujących możemy dokładnie dostosowywać wszelkie opcje do naszych osobistych wymogów, ponieważ każdą opcję dostosowuje się w sposób indywidualny. Szeroki wachlarz opcji do wyboru zwraca uwagę przede wszystkim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:11:30
Tagi: oferty