Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Czy tak naprawdę zostanie ratownikiem wodnym jest opłacalne?

budka na plaży
Napisał: Nan Palmero
Na podstawie: http://www.flickr.com
Porada dla nieco bardziej usportowionych osób - może tak by zostać ratownikiem wodnym? Niewątpliwie nobilitująca praca, w okresie letnim ratownicy są praktycznie na wagę złota. Jednak w ogromnym błędzie jest młody człowiek, który sądzi, że absolutnie każdy kto potrafi dobrze pływać będzie sobie radził ze świadczeniem ratowniczych usług. W żadnym razie nie powinno się w taki sposób myśleć! Oczywiście z wodą mamy okazję złączyć się poprzez przyuczanie kolejnych, uczenie ich w jaki sposób pływać, jak nurkować.

Mimo wszystko jeśli czujemy, iż funkcja trenera to nie jest do końca to co będzie nam odpowiadało, to z pewnością najwspanialej robimy jeżeli dołożymy sił, żeby na naszej koszulce pojawił się napis ratownik WOPR. Jasne że jest to niesamowicie ważne zadanie, gdyż należy posiadać na oku niejednokrotnie bardzo wielką rzeszę wypoczywających, nie mniej na pewno oferuje również dużo satysfakcji i zachwytu. Oczywiście to nie jest tak, że przyjdziemy na basen, powiemy iż chcemy zostać ratownikiem i już.

Wpierw będziemy musieli przedstawić co rzeczywiście potrafimy, w jakim czasie przepływamy basen, w dodatku również będziemy musieli się dowiedzieć, w jaki sposób holować do brzegu topielca, tak by czasami podczas szamotania się i walki o życie, nie pociągnął nas na dno wraz z sobą. W dodatku odbędziemy kurs pierwszej pomocy, co przecież w takich momentach jest niezbędne. A może spróbować swojego szczęścia gdzieś za granicą? Przykładowo w Anglii? W czasie sezonu wakacyjnego miliony Brytyjczyków odpoczywają się w takich miejscowościach jak chociażby Blackpool.

Zarobki są sporo lepsze, aniżeli w naszym kraju, a na dodatek można szkolić angielską mowę. Całkiem często krótki zagraniczny pobyt może wiele dać. W takim razie: jeżeli jest jakaś osoba, która zastanawia się czy w istocie bycie ratownikiem ma jakikolwiek sens, musi na początku odpowiednio oszacować własne umiejętności - pływackie, lecz ogólnie sportowe. W zasadzie bycie ratownikiem to ogromna chluba, a więc odpowiedź jest całkowicie oczywista.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 08:16:13
Tagi: praca, woda, topielec, dno, pierwsza pomoc, zarobki, Pobyt