Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jak zadbać o kota?

Karma sucha dla kotów Acana
Na podstawie: www.zwierzakowo.pl
Jak już wspomniano poprzednio, zwierzak to powinności. O ile jesteś świeżo upieczonym przyjacielem zwierzaka, są dwa punkty, które musisz odwiedzić jak najszybciej. Przede wszystkim, zwierzaka trzeba zanieść do weterynarza, który dokładnie zbada jego zdrowie, założy książeczkę zdrowia i przepisze konieczne szczepienia. To zwłaszcza ważne, gdy posiadasz kocurka, który może swobodnie wychodzić na powietrze, przez co jest idealnym celem dla bakterii. Regularne badania u weterynarza to rzecz fundamentalna. Drugim punktem, do którego powinieneś się przejść, jest sklep zoologiczny.

Kot, zwierzęta domoiwe
Napisał: wrhoanaz
Na podstawie: http://www.sxc.hu
I gdy nasze dziecko spyta się nas, czy może mieć jakiegoś zwierzaka, będziemy już mieli przygotowaną odpowiedź. Choć mnóstwo dorosłych boi się tego, to przecież zwierzak może nauczyć naszą pociechę wielu pożytecznych umiejętności. Przede wszystkim na początku trzeba ustalić z naszym maluchem twarde reguły, których on będzie przestrzegać. Należy wytłumaczyć dziecku, że zwierzak to nie zabawka, ale żywa istota, o którą trzeba dbać. Niezwykle często wybieramy kotka. Są to wyjątkowe zwierzęta.

Kotki zazwyczaj chadzają własnymi drogami i są bardzo samodzielne. Wszelkie produkty niezbędne do opieki nad kotkiem jesteśmy w stanie zakupić, odwiedzając internetowy sklep zoologiczny Zwierzakowo. Mimo wszystko nie możemy myć pupila często, normalnie starczą dwie albo trzy kąpiele w roku. Mogą być wtedy używane tylko specjalne szampony dla psów. Pupila nie można kąpać normalnymi szamponami, ponieważ pH skóry zwierząt jest inne, a nieodpowiedni źle dobrany specyfik podrażnia i uczula. Z czynnością obcinania pazurów można poprosić o pomoc weterynarza albo psiego fryzjera.

Jeśli ktoś chce zrobić to sam, właściwym narzędziem są specjalne nożyczki albo cążki do pazurów (cążki do pazurów kupisz tutaj)>. Gdy obcina się pazury już od wieku szczenięcego najlepszą metodą przyzwyczajenia psa do tej czynności. Karmienie twojego psiego kumpla jest niezmiernie ważne. W tej sytuacji także warto zwrócić się o radę do weterynarza. Zakup karmy dla psów musi być zależny od takich cech, jak waga pieska, liczba lat oraz stan zdrowia. psy, które zostały wykastrowane, mają wcinać wyspecjalizowaną karmę, by później nie zapadać na różne choroby.

Przeważnie się opowiada, iż takie sklepy nie troszczą się o czworonogi, które sprzedają, a przecież jest to ogromne kłamstwo. Troszczą się o nie najwspanialej jak potrafią, starają się zagwarantować tym czworonogom jak najwspanialsze warunki do życia i jednocześnie także w czasie sprzedaży informują nabywających o najistotniejszych rzeczach, które powinien otrzymywać dany zwierzak, tak żeby mógł jak najdłużej żyć w swoim nowym domu (więcej przydatnych informacji). Każdy właściciel psa czy kota ma obowiązek utrzymania go w najlepszym zdrowiu. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze właściwych akcesoriów. Nie jest to zbyt trudne, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Stąd wystarczy każdego poranka sprawdzić, czy zwierzak jest w dobrej formie: ma połyskliwą sierść, jest wesoły i ma zimny nos. Wszystkie odchylenia od normy powinny być konsultowane z lekarzem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 08:16:13
Tagi: Szczepienia, psy, sierść