Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jaki sprzęt zabrać w góry

Górska wyprawa
Na podstawie: www.citypictures.net
Każdy podróżnik, który charakteryzuje się rozsądkiem, powinien zawsze pakować ze sobą zestaw najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne trzeba oczywiście dopasowywać do kierunku podróży – innego gatunku asortyment powinno się zabierać w góry, inne na wycieczkę po pustynnych nizinach. Istotna jest też pora roku, a zatem i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz bezwzględnie o tym pamiętać, bo pogoda może cię zwieść – w górach najczęściej jest gorsza pogoda niż na nizinach.

Na początek powinniśmy dowiedzieć się jak z najwięcej o danej dyscyplinie sportu – powinniśmy bowiem mieć świadomość tego, że nie każda dyscyplina sportu będzie dla nas korzystna. Jeśli więc cierpimy na schorzenia układu ruchowego, mamy chorobę przewlekłą taką jak astma czy cukrzyca to z pewnością nie każdą dyscyplinę sportu będziemy w stanie uprawiać.
lasy
Napisał: DLH Poland
Na podstawie: www.dlh.pl
Jeżeli chcesz gotować sobie gorące posiłki, spakuj ze sobą taki funkcjonalny przyrząd, jak kuchnia turystyczna. Niewielka butla z gazem może umożliwić ci na ugotowanie kilku posiłków.

To przydatne dla tych turystów, którzy wybierają się na wyprawy w wysokie granie. Gorące jedzenie w zimowych temperaturach jest dobroczynne dla organizmu. Ważne jest właściwe obuwie. Nie wolno wyruszać w góry, o ile masz na nogach buty, które zakładasz codziennie. Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiadają, że zdarzyło im się szukać bezmyślnych turystów, którzy wchodzili na ekstremalnie trudne trasy górskie w zwyczajnych trampkach.

Weź takie obuwie, które charakteryzuje się trwałością i właściwą przyczepnością. Istotne są również odpowiednie plecaki turystyczne. Musi on doskonale układać się na plecach, nie obciążając za bardzo poszczególnych odcinków kręgosłupa. Musi być także pakowny, byś zabrał wszystkie najbardziej istotne elementy – ma wejść do niego dobry namiot.

Różne kijki nordic walking pozwalają odpowiednio pracować szczególnie ramionom. Wyrzeźbienie mięśni w krótkim czasie dzięki temu sportowi jest jak najbardziej możliwe. Podczas jakże przyjemnego marszu zaangażowane są nie tylko mięśnie ramion, ale również pośladów, podudzi oraz ud. Tego typu ćwiczenia są bardzo efektywne oraz mogą w niedługim czasie pomóc wyrzeźbić oraz wysmuklić całą sylwetkę. Coraz popularniejsza metoda odbywania treningu wybierana jest przez wielu Polaków. Sport i przyjemność w jednym!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-23 08:06:44
Tagi: podróżnik, góry, pogoda, kuchnia, obuwie, elementy, namiot, sylwetka