Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wypad w Karkonosze z rodziną lub znajomymi

Karkonosze, rzeka
Napisał: Limoncello
Na podstawie: www.sxc.hu
Praktyka bezdyskusyjnie pokazuje, że w naszym kraju przeważnie decydujemy się na wyjazd nad morze. Jest to rejon, który stanowi dla nas niebywale ciekawą propozycję odpoczynku. W dniu dzisiejszym jednak możemy wyszukać wiele ofert przedkładanych nam przez różnorodne podmioty, niemniej jednak nie wszystkie z nich są warte naszej uwagi. Na co w związku z tym powinniśmy obligatoryjnie zwrócić uwagę poszukując miejsca na nasz wakacyjny wyjazd? Aby wakacje nad morzem 2014 moc zaliczyć do udanych powinno się uprzednio postarać się o rezerwację miejsc takich jak tanie domki nad morzem, które w lecie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaliczane także do interesujących propozycji spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym domki letniskowe nad morzem także można zarezerwować w niskich cenach. Za niewielkie pieniądze i pełne wspomnień mogą być wczasy nad morzem 2014, ale odpowiednio wcześniej należy rozpatrzyć wiele dostępnych opcji.

Będące wówczas do dyspozycji szanse wynajmu miejsc noclegowych nad morzem są w stanie usatysfakcjonować wielu, a celem wciąż są rewelacyjnie spędzone wakacje nad morzem. Międzyzdroje mogą pochlubić się bardzo ładną plażą z jasnym i niezwykle drobnym piaskiem. Plaża miejska jest rewelacyjnie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na wystrzałową zabawę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana. Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na mniej więcej 25 metrów są bardzo dobrym punktem widokowym.

Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.
urlop
Napisał: incidencematrix
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym miejscu warto zwrócić uwagę, by selekcjonowane przez nas oferty mogły nam w stanie zapewnić tanie wczasy nad morzem - wybierz tanie wczasy nad morzem. Istotny aspekt stanowi też porównywanie ceny, adekwatnie do oferowanego standardu, który w szeregu przypadków może nam pozostawiać mnóstwo do życzenia. W trakcie naszych wyszukiwań możemy bowiem często spotkać wiele propozycji, które stanowczo nie nadają się do wyboru ze względu na gwarantowane warunki. Międzyzdroje leżą blisko Wolińskiego Parku Narodowego.

Na jego terenie znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga 93 m. U stóp spadzistych osuwisk położona jest wąska, kamienista plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i okazałych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje kolejne 6 – 7 par. Zimą powiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy mniej więcej trzydzieści gatunków.

W Parku występuje również interesująca roślinność, między innymi wiekowa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. położone jest też urokliwe jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, np. świbka nadmorska. Teren ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, gdyż w trakcie burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Urok delty w pełni można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne występujące tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Niezwykła przyroda Wolińskiego Parku Narodowego pokazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-24 08:27:53
Tagi: odpoczynek, domki nad morzem, plaże, morze