Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Ułożony pies? Teraz to możliwe

Napisał: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Każdy z nas marzy o tym, by jego pies był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie sceny możemy zobaczyć niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, jego pan musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze. Pomimo że poświęcamy naszemu pupilowi dużo uwagi i staramy się kierować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz czworonóg wciąż ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a może obgryza nam buty? Jeżeli tak się dzieje, to bez wątpienia świetnie sprawdzą się tutaj obroże elektryczne, a więc urządzenia, które składają się z pilota i z obroży, która ma w sobie wbudowany odpowiedni czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców daje czworonogowi do zrozumienia, iż źle postąpił oraz iż nie wypełnił naszej komendy, która pewnie że musi paść, zanim wykorzystamy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego czworonoga.

tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest zabezpieczenie przed dostępem różnych zwierząt. Pies faktycznie może bezstresowo żyć w jedności z działką, a my nie jesteśmy zmuszeni niepotrzebnie ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu jest możliwość nie tylko ograniczyć ucieczki psa, ale również sprawnie zapobiec marnowaniu rabatek z kwiatami, wizytowaniu przez psa piaskownicy dla dzieci albo zaglądaniu do oczka wodnego. Trawnik, tuje i inne roślinki ogrodowe będą całkowicie pewne.

Potencjały zabezpieczenia ogródka są po prostu nieograniczone i łatwo można je przystosować do zmieniających się zastosowań. Instalacja pastucha elektrycznego nie potrzebuje żadnych urządzeń, można je zamontować o każdej porze roku w niecałe pół godziny, pozbywając się problemów ze zwierzęciem w ogródku, które trwały często przez całe lata, przymuszając do ciężkich wyborów: uszczęśliwiony pies czy śliczny ogródek. Tymczasem to naprawdę da się pogodzić. Elektryczne pastuchy powstały jako ukryte ogrodzenie (tamta strona).

Jeśli nasz pies szczeka właściwie bez przerwy, to możemy stać się przekonani, że prędzej czy później nasi sąsiedzi będą mieli tego dość oraz zgłoszą sprawę do właściwych służb. Przez to jeśli posiadamy ciągle kłopoty, z odpowiednim wyszkoleniem czworonoga, to warto sprawdzić, czy obroża antyszczekowa nie jest tu najwspanialszym rozwiązaniem. Może ona mieć zamontowany mikrofon, ale wtedy może się okazać, iż wyłapuje też szczekanie innego psa, ale też może mieć odpowiednie czujniki, które wyłapują wibracje z krtani. Taka obroża analizuje siłę oraz natężenie dźwięku oraz właśnie na tej podstawie sprawdza czy ukaranie psa jest czymś niezbędnym, czy jednak nie.

Za najmądrzejszego psa uchodzi mało znany wśród Polaków border collie, który potrzebuje wybiegu i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W małych rozmiarów domu z paroma metrami trawnika, co najwyżej zapędzi na taras całą rodzinę. Jeśli okazuje się, iż nasz pies szczeka zbyt długo i zbyt głośno, będzie zastosowany dźwięk, wibracja lub impuls elektrostatyczny, który będzie miał powodować, że nasz pupil będzie przywołany do porządku oraz zaprzestanie szczekać. Pewnie że zawsze warto się dowiedzieć w sytuacji oraz sprawdzić, czy był on odpowiednio ukarany, nie mniej trzeba wykorzystywać takie sprzęty, zwłaszcza jeżeli wszystkie inne sposoby treningu zawiodły.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-25 08:13:58
Tagi: obroże elektryczne, obroża, pastuch elektryczny dla psa, pies, obroża antyszczekowa, border collie, pies szczeka