Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Atrakcje w czasie urlopu w górach

Góry
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Entuzjaści śniegowego szaleństwa na nartach poczynają się denerwować już w czasie, kiedy dobiega końca marzec. Lada dzień stopnieją resztki śniegu z gór, do jeżdżenia zostanie wyłącznie kilka stoków z igielitem: jeden w Szczyrku, drugi w Poznaniu, inny w Warszawie, kilka pozostałych gdzieś w górach... i w ten sposób, żeby znowu czerpać radość z śniegu, należało będzie poczekać prawie cały rok. Uroczy i duży port Krynica Morska, jaki w tym mieście zalicza się do głównych atrakcji turystycznych, znajduje się wśród ważnych punktów wartych zwiedzenia. Także kościół, jaki zbudowany został pod koniec lat 30.

XIX wieku jest legendarnym zabytkiem, który zwiedzający z chęcią oglądają. Dodatkowo, co niezwykłe w kraju, trafić można w Krynicy na ulicę Teleexpressu. Nie powinno to jednak zaskakiwać, ponieważ jest to jedyna taka ulica w kraju. To wszystko sprawia, że jesteśmy bez energii do życia. Niekiedy nie mamy nad ranem siły nawet wstać z łóżka.

Trzeba postarać się porządnie odpoczywać, w przeciwnym razie nasz organizm nigdy się nie odpręży. A przecież nawet najlepsza maszyna musi się w pewnym momencie wyłączyć. Powinniśmy planować sobie wspólne weekendowe wyprawy, które idealni wpłyną zarówno na nasze samopoczucie, jak i stosunki z najbliższymi.
Wycieczki, góry
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
I ci i ci oczekują z utęsknieniem na szansę wyjazdu: ci w góry zimą, inni w góry latem. Tych i tych ciągnie ta sama moc terenów, które samą swoją naturą nie dają się z łatwością tłumom sportowców, turystów, urlopowiczów z aparatami, spacerującymi w sandałach po zakopiańskich Krupówkach.

I jedni, i drudzy kombinują, jak najciekawiej, jak najbardziej odmiennie od całej reszty pracującego roku spędzić parę dni na trasach górskich, zjazdach, górach i w przełęczach. Tych, których jakiś magnes ciągnie w góry, przeciwieństwo pomorza, gdzie nie ma słodkiego wylegiwania się brzuchem do góry w świetle słońca, których ciągnie możliwość wyczerpania całego organizmu i całkowitego odłączenia psychiki od kłopotów, jakie czekają w pracy, warsztatach i sklepach na nizinach, muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne dla odpoczynku są noclegi w górach, które zapewnią dobry standard, wygodę, ciszę, spokój, niską cenę... Mamy to wielkie szczęście, że nasza ojczyzna pełna jest wspaniałych miejscowości, gdzie możemy porządnie odpocząć i mile spędzić wolny czas. Pojedźmy więc do jakiejś atrakcyjnej miejscowości, gdzie nareszcie przystopujemy. Unikalna architektura, a także zachwycające widoki zagwarantuje nam Sandomierz.

Ta miejscowość jest niezwykle często nawiedzana przez podróżnych. Nic w tym niezwykłego. Swoją urodą dorównuje włoskim miasteczkom. To również bajkowa sceneria dla romantycznego wypadu, w trakcie którego wielu panów prosi swoje wybranki serca o rękę. Niezwykły czar sandomierskich uliczek powoduje, że panie tracą głowę i odpowiadają „tak”. Jeżeli pragniemy zregenerować nasz organizm oraz spędzić aktywny weekend, Szczawnica (zobacz tutaj) wypełni wszystkie nasze oczekiwania.

Można tam odbudować nasze zdrowie, kosztując wodę ze słynnego zdroju. W dodatku, można skorzystać z bogatej oferty turystycznej. Długie wycieczki po górskich szlakach doskonale wpłyną nie tylko na naszą formę, ale również ukoją nasz umysł. Pamiętajmy, że równowaga duchowa jest w naszym życiu bardzo ważna. Dzięki niej możemy się cieszyć pełnią życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:27:27
Tagi: góry, port, organizm, przełęcz, czas, architektura, weekend