Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Czy dobrze jest wysłać nasze pociechy na obóz do Pobierowa?

Pobierowo
Napisał: Piotr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polskie prawo ustawodawcze twierdzi, że pierwszy i trzeci maja każdego roku są dniami wolnymi od obowiązków zawodowych. Pierwszego maja to dzień Święta Pracy, w naszym kraju uznanym jako święto państwowe od 1950 roku. W tym roku będzie to jednocześnie dziesiąta rocznica wejścia naszego państwa do Unii Europejskiej. Z kolei trzeciego maja to święto państwowe którego obchody przypadają w rocznicę ustalenia Konstytucji Trzeciego Maja ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W drugi dzień miesiąca, o którym mowa przypada święto nazywane Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ale nie jest on dniem wolnym od obowiązków zawodowych .

Pobierowo - plaża
Napisał: Piotr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas dwudziestu lat przemieniło się tu niemalżewszystko. Duża ilość różnych obiektów gastronomicznych, wiele miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, bardzo dobra dostępność komunikacyjna, liczne sklepiki i stragany zpamiątkami z wakacji czy w końcu całą masa atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak cymbergaj, stoły do gry w bilarda, darts, niezliczona ilość automatów i symulatorów i wiele innych. A w nocy Pobierowo nie nie zasypia. Za sprawą kilku klubów nocnych, w których można wytańczyć się i posłuchać głośnej muzyki zarówno współczesnej, jak i tej, przy której bawili się nasi rodzice i dziadkowie, zabawa trwa tu do białego rana. Najistotniejszym darłowskim zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich.

Stanowi on unikatowy w kraju przykład gotyckiego zamku nadmorskiego. Zamek wzniesiono na planie kwadratu z wieżą o wysokości dwudziestu czterech metrów. Budowa obiektu zaczęła się w 1352 r. za czasów panowania Bogusława. W tym samym czasie miasto nawiązało również współpracę z Hanzą.

W osiemnastym i XIX w. w zamku mieściły się magazyny i więzienie, a od 1930 r. funkcjonuje tu muzeum, w którym zebrano zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby wykonane z drewna , okazy sztuki sakralnej w sali rycerskiej, jak również przykłady sztuki współczesnych twórców. Wieża zamkowa także uprzystępniona jest do odwiedzania. Międzyzdroje mogą pochlubić się uroczą plażą z jasnym i wyjątkowo drobniusieńkim piaskiem.

Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na rewelacyjną zabawę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana. W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo interesujących imprez przyciągających tabuny uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się doskonałą okazją do ciut szaleństwa i aktywnego odpoczynku.

Darłowskie plaże mieszczą się na obszarze dzielnicy Darłówko. Szczególnie interesująca jest plaża zachodnia – piaszczysta i rozległa z obfitym zapleczem wypoczynkowym. Na wielbicieli aktywnego odpoczynku w Darłowie i jego okolicach czeka także: całoroczny Park Wodny „Jan”, szlaki kajakowe na rzekach Wieprza i Grabowa oraz szlaki rowerowe, w tym przebiegające obok jeziora Bukowo, a także stajnia i ośrodek jeździecki Rancho Mustafa w miejscowości Bobolin (4 km Darłowa). Trzeba też polecić niezwykle atrakcyjne szlaki tematyczne, takie jak: Koszaliński Szlak Nadmorski obejmujący chroniony pas lasów mieszanych oraz jezior przymorskich, Szlak Cystersów z obiektami będącymi dziełem tego zgromadzenia, Szlak Rezerwatów z licznymi pomnikami przyrody i zamkami w Darłowie i Kręgu oraz Szlak Wiatraków z zabytkami sakralnymi i świeckimi, pomnikami przyrody, jeziorem Kopań oraz parkiem elektrowni wiatrowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:27:27
Tagi: zabytki, zamki, plaże, Lato, Bałtyk