Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wczasy marzeń na Wyspach Kanaryjskich

zachód słońca
Napisał: Rody09
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy nadchodzi mroźna zima, wiele osób cierpi na zimową depresję. Niższa ilość absorbowanych promieni słonecznych powoduje, że produkcja hormonalna zaczyna szwankować. A jak zbadali badacze już wiele lat temu, hormony mają duży wpływ na samopoczucie człowieka. Obywatele państw północnych często zapadają na depresję. W wyniku wielodniowych ciemności, mieszkańcy Finlandii szybciej stają się uzależnieni od alkoholu i popełniają samobójstwa.

Ratunkiem z trudnej sytuacji mogą stać się pigułki i systematyczne wizyty u terapeuty. Sporo dobrego potrafią zrobić długie sesje ze specjalnymi lampami antydepresyjnymi. Lecz idealnym sposobem jest eskapada w ciepłe rejony globu – najbardziej rekomenduje się wyspy Kanaryjskie (http://wyspykanaryjskie.pl/). Wycieczki na ten hiszpański archipelag dadzą dużo humoru i zagwarantują organizmowi zbawienne promienie światła w dużych dawkach. Prawie afrykańskie egzotyczne wyspy to ulubiony cel europejczyków.

Od lat królują Wyspy Kanaryjskie, a to przede wszystkim Teneryfa w ofercie last minute sprzyja wyjazdom, bo ceny po rabacie są naprawdę kuszące. To najpopularniejsza wyspa w archipelagu, leży w pewnym sensie przy gorącym kontynencie, pomimo to jest częścią Hiszpanii, a poza tym jest tu kilka stref klimatycznych. Kurorty na północy Teneryfy są perfekcyjne dla kochających odpoczynek i długie spacery. Jest tu zdecydowanie mniej gorąco i wilgotniej, z kolei na południu jest już prawdziwie afrykański klimat. Wczasy na Gran Canaria dostarczają ogrom atrakcji dla osób w różnorodnym wieku i płci.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarazem amatorzy sportu miłośnicy niezobowiązującego wylegiwania się, jak i osoby lubiące długie romantyczne spacery wzdłuż przepięknych plaż. Odwiedzając Gran Canarię można także przyjrzeć się Masywie skalnym Roque Nublo o wysokości sześćdziesięciu metrów. Obiekt ten od niedawna przyciąga rzeszę turystów pragnących zupełnie nowych wrażeń. Jest wymarzonym miejscem, w którym warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gran Canaria cechuje się tym, że jest w formie okręgu. W centralnym punkcie wyspy jest stary wulkan. Wyspa posiada osiemset tysięcy mieszkańców, którzy zaludniają kilka większych miejscowości. Oferty wypraw na tę ciekawą wyspę poznasz, kiedy do wyszukiwarki internetowej dasz sformułowanie „gran canaria last minute". Nieważne, gdzie dokładnie się wybierzemy, niemożliwe będzie bez smutku pojechać do kraju. Istotne, że nie ma konieczności dużo wcześniej planować wycieczki na Wyspy Kanaryjskie Wycieczki dostaniemy w kilka chwil, a za sprawą last minute każdy może wylecieć od razu po kupieniu wczasów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-30 08:02:23
Tagi: wyspy, wycieczki, wyspa, klimat, turyści, zdjęcie, last minute