Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Co warto odwiedzić w na naszych ziemiach

Widok z lotu ptaka na aglomerację
Napisał: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli szykujemy się do urlopu, to rozpoczynamy namyślać się nie tylko, w który region kraju jechać, w jaki sposób chcemy wypoczywać, lecz również oraz zastanawiamy się, jakie miejscowości powinniśmy przejrzeć. Jedni będą wybierali malutkie wioski, gdzie będzie mniej turystów i gdzie bez wątpienia będą mogli się zrelaksować, ale znów kolejni będą się decydowali na to, żeby się nocą zabawić w klubach, więc będą wybierali znaczniejsze miejscowości, w których ludzi jest bardzo wiele i które nie tylko w dzień, lecz również i w nocy tętnią życiem. Utarło się, iż latem jedzie się nad morze. Nęci nas doskonała aura, gorąca plaża i perspektywa błogiego lenistwa.

Niestety, nasze morze nie może nam zapewnić takich warunków. Bardzo często wczasy na polskim wybrzeżu kończą się korzystaniem przez całe dwa tygodnie z dobrodziejstw hotelu, gdyż pogoda nie dopisała. Z tego powodu zwykle wybieramy cieplutkie, zagraniczne kurorty.
morze latem
Napisał: Matt Feifarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli poszukujemy niedrogiego, ale jednocześnie fajnego noclegu, to z pewnością powinniśmy popatrzeć co proponuje nam Pobierowo.

Przecież skoro co roku zjeżdżają tam prawdziwe rzesze turystów, to musi tam być pięknie i jednocześnie atrakcyjnie cenowo. Mamy szanse więc być pewni, że odnajdziemy coś interesującego dla siebie, a jednocześnie też, iż nie będziemy się nudzić. Piękne plaże, wiele miejsca do opalania, a jednocześnie również wiele możliwości do realizowania czasu nad wodą powodują, iż ciężko będzie nam się stamtąd odjeżdżało po skończonych wakacjach. I kto zaznaczy, może stwierdzimy, że w kolejnym roku też powinniśmy pojawić się w tym miejscu? Co więcej, jest to najstarsze miasteczko w powiecie puckim.

Co można tutaj zwiedzić? Miejscem wyjątkowo wyróżnianym jest latarnia morska, na szczycie której jest taras widokowy z malowniczym krajobrazem. Wiele osób przed wakacjami staje też przed koniecznością wyboru konkretnego terminu wakacji. Należy bowiem mieć na uwadze, że okresy takie jak przełom lipca i sierpnia są zazwyczaj najbardziej popularne wśród wczasowiczów. W tym okresie w kurortach nadmorskich zapewne spotka się największą liczbę osób, szczególnie gdy panuje sprzyjające pogoda.

Dla niektórych to jednak nie jest przeszkodą, poza tym nawet nad polskim morzem można znaleźć wyludnione plaże, na których nikt nie przeszkadza w wypoczywaniu. Dla tych jednak, którzy wolą zupełną samotność i ciszę na urlopie, poleca się wyjazd w innym terminie niż popularne terminy w lecie. Teraz już wiesz, gdzie udać się na urlop, jeżeli planujesz wczasy nad morzem. Ale Hel i Mielno to dopiero dwa spośród naprawdę wielu miejsc, które warto odwiedzić w nadmorskich rejonach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 08:30:21
Tagi: miejscowości, morze, wyjazd