Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Z jakich przyczyn stadnina koni to interesujące miejsce?

Agroturystyka na Kaszubach
Napisał: www.nakaszubach.pl
Na podstawie: www.nakaszubach.pl
Wolny czas,w którym można podjąć sporo ciekawych i pasjonujących aktywności, zbliża się wielkimi krokami. Wraz z latem zalecany jest przyjemny, aktywny odpoczynek przynoszący niezwykłe wrażenia. Dlatego też rewelacyjnym pomysłem jest rozpatrzenie wyjazdu na obóz konny. Gdy bardzo pragnie wyjechać na wakacje, należy wziąć z oczywistych względów takie czynniki, jak pieniądze, czas wyjazdu i rodzaj aktywności. Czym innym odznaczają się zwykłe wakacje nad jeziorem, a czym innym obozy konne. W bieżącym roku wakacje każdego mogą być inne niż zwykle. Zamiast interesować się tylko orientalnymi państwami, należy przynajmniej raz zainteresować się miejscową fauną i florą oraz wieloma szansami na intrygujące przygody, może należy pomyśleć w tym kwartale o tym, co mają w zanadrzu wakacje w siodle? Sporo funkcjonuje takowych stadnin - również w najludniejszych polskich aglomeracjach miejskich.

Zatem mieszkańcy Wrocławia, Trójmiasta albo Torunia nie muszą jechać wiele kilometrów, aby pokazać swoim dzieciom konie. Jeśli dziecku bardzo przypadnie do gustu stadnina, obcowanie z końmi, fantastycznym wyjściem jest zapisanie go do szkoły jazdy konnej. Nie chodzi tylko o zdyscyplinowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia może zdziałać cuda.

Koń jest dla pacjenta, mniej więcej tak samo ważny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą wszędzie kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się bezpiecznie. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego typu zaburzeniami. Hipoterapia świetnie wspiera różne inne rehabilitacje. By hipoterapia przyniosła oczekiwane rezultaty najlepiej, by dziecko regularnie brało udział w takich zajęć. Na przykład obozy jeździeckie są ciekawą ideą! Całkiem często dzieci w trakcie wakacji mocno się nudzą.

Często rodzice mają wielki problem, aby zaproponować im coś fajnego. Bo wiadomo, praca. Wspaniale, że istnieją stadniny, gdzie wreszcie dzieci mają okazję spędzić miło czas. Niesamowicie wielu rodziców boi się o bezpieczeństwo swoich pociech w czasie tego typu "zabaw". To łatwe do wytłumaczenia, przecież rodzice pragną dla swoich dzieci możliwie jak najlepiej. Jednak bardzo dużego ryzyka nie ma. Nie można takiego najzupełniej wykluczyć, ale nie popadajmy w paranoję.

Każda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, czym prędzej to zmienić. Każda stadnina koni ma szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie opcje wykupienia nawet kilkudziesięciu minut dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jazdą konną. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i są pełni obaw, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie trzeba się obawiać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu trochę pobyć w stadninie by samemu odczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie powiedzą jak się zachować siedząc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści. Początkowo będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli obawa będzie duża, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na sto procent będziemy chcieli wrócić na następną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej zdenerwowaną osobę. Dlatego jeśli nie mamy chwili by w codziennym biegu złapać oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie genialnym rozwiązaniem - ISKRA - stadnina koni jest miejscem, gdzie naprawdę można zapomnieć o troskach dnia codziennego. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy ktoś jest bogaty, czy biedny, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-02 08:11:18
Tagi: stadnina, zabawy, dzieci