Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Dlaczego wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to dobry pomysł?

A Ty potrafisz odpoczywać?
Napisał: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.
Polska od długiego czasu nie jest już na całe szczęście rolniczym krajem. Przecież rolnictwo to niesamowicie istotna część wszystkich gospodarek, ale nie ma sensu, aby funkcjonowali w niej niemalże wszyscy obywatele. Prawda jest taka, że ciągle w naszym kraju jest zbyt duża ilość osób zamieszkujących wieś, lecz bardzo często Polacy wyłącznie na papierze mieszkają na wsi. Kiedy zdecydowana większość osób mieszka w miastach, nie powinno przesadnie dziwić, iż najzwyczajniej w świecie chcemy mimo wszystko wyjechać na jakiś czas na polską wieś. W Jastarni mieści się sporo obiektów, dzięki którym możemy bliżej poznać kaszubską i rybacką kulturę. Zapewne warto udać się do prywatnego Muzeum pod Strzechą, gdzie nagromadzono zbiory związane z pracą rybaka: stare sieci, lampy kutrowe, kotwice i wiosła.

Wyrabiane są tutaj też drewniane łodzie rybackie z zastosowaniem tradycyjnych metod.
agroturystyka
Napisał: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odróżniamy bardzo wiele różnorodnych typów turystyki. Jednym z nich jest turystyka zdrowotna. Podejmuje się ją w celu powrotu do stanu zdrowotnego po niedawno przebytej chorobie, zmiany klimatu po to, by spędzić czas wolne chwiledaleko od zanieczyszczonego, miejskiego powietrza i spędzenia trochę czasu w naturalnym, zdrowym otoczeniu przyrody, brania różnego typu kąpieli zasobnych w minerały lub też wybierania się na masaże i rehabilitacje mające przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta. Sanatoria i uzdrowiska to charakterystyczne miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej. Wypoczynek w Karpaczu to głównie zwiedzanie.

Baza noclegowa Karpacza jest bardzo dobrze rozwinięta. Odnajdziemy tutaj zarazem ekskluzywne wille, pensjonaty, hotele, ośrodki SPA jak i gospodarstwa agroturystyczne. Karpacz proponuje mniej więcej 11 tys. miejsc noclegowych. Zdecydowana większość obiektów oferuje niedrogie noclegi na niezwykle wysokim poziomie. Jedna z części Jastarni - Kuźnica to miejsce o typowo rybackim temperamencie.

Leży ona w najbardziej wąskiej części Mierzei Helskiej, która ma w tym miejscu dwieście metrów szerokości. Najbardziej ciekawym obiektem w Kuźnicy jest neogotycki Kościół Rybacki. Najładniejszymi częściami wystroju kościoła są drewniana ambona odtwarzająca łódź oraz dziewięć niesamowitych witraży. Uwagę przyciągają również trzy obrazy: Chrystus uczący z łodzi, portret Matki Boskiej oraz obraz patrona św. Antoniego z Padwy trzymającego Dzieciątko. Każdego roku w czerwcu z portu w Kuźnicy na odpust św.

Piotra i Pawła wyrusza procesja na łodziach. Kąpielisko Jurata przez wiele lat uznawane było za raczej snobistyczny kurort, gdyż do tutejszych wygodnych i drogich willi, domów letniskowych i pensjonatów przyjeżdżały znane postacie ze świata kultury i polityki. Po okresowej utracie znaczenia przez Juratę, kąpielisko ponownie odzyskuje dawną wytworność. Co warto zaznaczyć, bardzo ważną częścią tej odmiany turystyki jest jedzenie miejscowych potraw w dużej mierze złożonych z własnych, uprawianych przez gospodarza produktów oraz spróbowanie normalnego, wiejskiego życia. Ci bardziej pomysłowi i życzliwi gospodarze stwarzają możliwość swoim gościom na pomoc w dojeniu krów, zbieraniu jaj w kurniku, strzyżeniu wełny z owiec i dokarmianiu świń. Często korzystają z pomocy przy pracy na polu lub też zbieraniu owoców w ogródku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-04 07:40:14
Tagi: noclegi, wille, pensjonaty, hotele, agroturystyka