Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Z jakich powodów dobrze jest decydować się na wczasy agroturystyczne?

domek agroturystyczny
Napisał: Mitch Barrie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z roku na rok coraz większy procent Polaków wybiera wakacje poza granicami naszego bardzo ładnego kraju. Istnieje jednak mądre powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, jednak warto zadać sobie pytanie dlaczego chcemy wyjeżdżać za granicę zamiast zostać w Polsce? Czy wystarczająca znajomość większości regionów Polski jest powodem, że zaczynamy szukać czegoś innego? Raczej nie.

Czy znajomi zasugerowali nam, że w Chorwacji jest tak bajecznie, że w 2014 roku trzeba pojechać właśnie tam? Możliwe.
nad morzem
Napisał: Graci Camiña
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim ze względu na fakt, że gospodarstwa agroturystyczne świetnie zdają sobie sprawę z tego, że próbując konkurować z propozycjami dużych biur podróży muszą zaoferować klientom więcej atrakcji. Przykładowo, gospodarstwo agroturystyczne nad morzem nie ogranicza się tylko do plażowania i kąpieli w Bałtyku.

Zazwyczaj proponowane są na dodatek ogniska, których funkcją jest zintegrowanie gości lub atrakcje w postaci łowienia ryb albo zimowych kuligów. Wiele gospodarstw agroturystycznych zajmuje się również hodowaniem koni, które są udostępniane gościom na czas pobytu. To ogromna gratka dla miłośników jazdy konnej albo osób, jakie dopiero zamierzają się jej nauczyć.

Jest to także interesujące rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ dla pociech prace gospodarskie są z reguły rzeczywiście fascynujące, w związku z tym na pewno będą się one znakomicie bawiły z hodowanymi zwierzętami. Niekiedy istnieje możliwość pomocy w prowadzonych pracach, przykładowo podczas karmienia inwentarza. Ma to ogromne znaczenie w przypadku tych rodzin, które nie mają krewnych na wsi.

gospodarstwo agroturystyczne nad morzem
Napisał: Mitch Barrie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjazdy agroturystyczne to też zdrowe powietrze, doskonałe jedzenie, pozbawione powszechnych konserwantów lub sztucznych dodatków, gdyż osoby prowadzące gospodarstwa tego rodzaju są świadome tego, iż goście spodziewają się całkowitej naturalności. Niekiedy jest to jedyna okazja, aby spróbować lokalnych specjałów. Przez sporą część pobytu nie musisz nawet opuszczać łodzi ponieważ można przez kilka dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z przyrodą.

Kiedy już będzie trzeba dopłynąć do brzegu aby uzupełnić zapasy… cóż, nie warto zmarnować żadnej chwili tylko jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i popłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Odpoczynek w takim miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pomoże zapomnieć o całym świecie przez cały czas pobytu na urlopie na Mazurach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-04 07:40:13