Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wakacje nad morzem

Kołobrzeg, plaża
Napisał: brzeszczot
Na podstawie: www.sxc.hu
Polskie morze piękne jest i basta! Ten kto jest odmiennego zdania wcześniej czy później doceni jego piękno. Bo owszem, można na krótki moment zdradzić polskie morze dla Morza Martwego, jednak Bałtyku nie darzyć uczuciem w ogóle, nie da się. Kapitalne emocje, na które czekamy tyle miesięcy – pierwsza wyprawa na plaże po przyjeździe. Wielbiciele góralskiej kuchni znajdą tu wiele barów, które serwują pyszne smakołyki. Zwolennicy białego szaleństwa zimą mogą tu wpaść, by skorzystać ze świetnych stoków narciarskich.

Porą odbywają się tutaj co roku konkursy PŚ w skokach narciarskich. Maluchy z pewnością ucieszą się, gdy cykną sobie zdjęcie z Janosikiem. Można rzec, że Zakopane (eholiday.pl/noclegi-zakopane_gory-50281.html) każdemu coś podaruje, dlatego jest to najlepsze miejsce na wakacje letnią i zimową porą.
Plaża we Władysławowie
Napisał: MatthiasHaas67
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Należy tylko podjąć decyzję, w której części miasta chcemy rezydować – spokojniejszej czy bardziej rozrywkowej. Kołobrzeg (przejrzyj ciekawy artykuł – Pod tym adresem sporo więcej szczegółów na ten temat) to wspaniałe miejsce na piesze wędrówki i zwiedzanie, toteż w sytuacji gdy pogoda nie dopisuje – miasto gwarantuje nam sporo atrakcji.

Trudno też sobie wyobrazić urlop nad morzem nie próbując świeżo złowionej, smażonej lub wędzonej rybki, która tylko tutaj smakuje niepowtarzalnie. O ile jesteś miłośnikiem tatrzańskich wędrówek, powinieneś wiedzieć, że trasy tatrzańskie często bywają polecane wyłącznie dla dość zaawansowanych podróżników. Są takie szlaki, jak chociażby słynąca z mnóstwa tragicznych śmierci Orla Perć, na których trzeba się wspinać. Osobami, które pomogą ci zaplanować jak najlepiej marszrutę i udzielą ci mnóstwa praktycznych wskazówek, są przewodnicy tatrzańscy, możliwi do opłacenia w Zakopanem. Przewodnicy tatrzańscy znają góry jak własną kieszeń, a zatem z nimi poczujesz się bezpiecznie.

Przewodnicy tatrzańscy to zwykle tamtejsi mieszkańcy, którzy od małego chodzą po górskich szczytach i mogą przekazać przyjezdnym wiele frapujących faktów i mitów o tych obszarach. Zakopane nie bez przyczyny jest nazywane polską zimową stolicą. Kto raz był w tym mieście, ten zawsze będzie pragnął tam wrócić. Sylwester w Zakopanem 2014 to idealna sposobność do uprawiania ukochanych sportów zimowych. Miasto gwarantuje doskonałe ośrodki, które każdego roku goszczą mnóstwo amatorów narciarstwa.

Możemy być pewni najwyższej jakości usług oraz nowoczesnej infrastruktury. Jeśli więc marzy się nam powitanie Nowego Roku na górskich szlakach, to Zakopane jest idealnym wyjściem.
góry
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć generalnie w przypadku Polski nie jest aż tak kiepsko: bo nawet jeżeli aura nie będzie za bardzo fajna, bezproblemowo trafimy na wiele rozrywek, metod spędzania wakacji. Wszystko w sumie zależy od tego gdzie dokładnie jedziemy. Sopot? Giżycko? A może Szklarska Poręba albo Ustroń? Absolutnie każda gmina w Polsce, i to nawet bardzo niewielka, jest w stanie ciekawie powitać podróżników. Wystarczy zakupić przewodnik turystyczny po Polsce albo porozglądać się po Internecie, chociażby po zwykłej Wikipedii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-09 08:54:58
Tagi: miasto, atrakcje, urlop, rybki, przewodnicy, Zakopane, Internet