Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Dokąd udać się tego roku na wakacje?

Turcja
Napisał: G.OZCAN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zima w tym roku wyjątkowo dała nam się we znaki. Z niecierpliwością czekaliśmy na odrobinę słonecznych promieni, które poprawią nasz humor. I wreszcie nastało lato. Dni są bardzo ciepłe, a my nie przestajemy marzyć o urlopie w tym roku. Nie możemy się wprost doczekać tych leniwych godzin, które spędzimy na piaszczystej plaży. Jedynie tego typu myśli mogą nam pomóc w jakiś sposób przetrwać ciężkie chwile w pracy.

Turcja
Napisał: G.OZCAN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jesteśmy już wyczerpani tą ciągłą krzątaniną. W pracy bywamy narażeni na ciągły stres, a w domu rozwiązujemy problemy z dzieciakami i sprawy związane z gospodarstwem. Nie wysypiamy się, przez co cały dzień bywamy poddenerwowani. Pijemy o wiele za dużo kawy, która wypłukuje z naszego ciała magnez, dlatego w tak dużych ilościach przynosi ona przeciwny efekt. Jeśli odczuwamy, że za chwilę coś w nas pęknie, to sygnał, że potrzebny nam odpoczynek i to natychmiast. Głównym miejscem do zobaczenia jest oczywiście miasto stołeczne kraju.

Każdy wczasowicz powinien, o ile oczywiście ma szansę, spędzić w tej fascynującej metropolii przynajmniej 4 dni. Należy tu podziwiać Hagię Sofię – meczet zmieniony w muzeum, kiedyś wspaniały kościół chrześcijański. Podobnie wygląda Błękitny Meczet, kolejny obligatoryjny punkt zwiedzania. Jeśli pragniesz zobaczyć jeden z największych placów handlowych na kontynencie, musisz odwiedzić Taksim. W tym zakątku miasta można kupić dosłownie każdą rzecz, jaka przyjdzie ci na myśl. Oprócz Stambułu państwo ma jeszcze jeden punkt, który należy zobaczyć.

Są to resztki Troi, słynnego miasta, którego oblężenie zostało zaprezentowane w słynnej Iliadzie. Oprócz tego można wybrać się na podróż śladami wspaniałych ruin greckich osad, znajdujących się przeważnie w rejonie wybrzeża.
Piękne nogi na plaży
Napisał: FuturePR
Na podstawie: FuturePR
Jednym z najpopularniejszych państw, odwiedzanych przez urlopowiczów z całego świata jest bez wątpienia Turcja (http://www.mytravel.pl/Biuro/W%C5%82oc%C5%82awek/Ul.%3A+Kili%C5%84skiego+3+(Galeria+Wzorcownia),68.html). Jest to miejsce wręcz stworzone do cudownego odpoczynku oraz świetnej zabawy. Dlatego nawet jeśli nie zdążyliśmy z kupnem wycieczki w terminie, powinniśmy oczekiwać na okazję. Wakacje na Riwierze Tureckiej czarują nas słonecznymi plażami, na których możemy cudownie odpocząć.

Gospodarka Turcji opiera się w głównej mierze na branży turystycznej, dlatego możemy być pewni, że przeżyjemy tutaj wiele atrakcji. Miejscowi ludzie są bardzo uprzejmi i życzliwie nastawieni do turystów. Na pewno słyszeliśmy o tym nie raz, że Turcy uwielbiają spontaniczną zabawę. Dlatego jest to doskonałe miejsce również dla amatorów imprez do białego rana. Powinniśmy także pilnować naszych ukochanych, ponieważ Turcy są obdarzeni ogromnym temperamentem i bez problemów rozkochują w sobie obcokrajowców. Jeśli z kolei pragniesz wyjechać na wspaniałe wakacje za niewielką gotówkę, musisz polować na oferty w ostatniej chwili (http://turcja.com.pl/). Takie szukanie wymaga cierpliwości i dokładności – regularnie należy czytać świeże informacje od biur podróżniczych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-10 08:20:46
Tagi: plaży, stres, kościół, odpoczynek, zabawa, imprezy