Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

W jakie miejsca wskazane jest udać się na wakacyjny odpoczynek?

Kudowa Zdrój
Napisał: David Short
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z uwagi na swoje bogate plusy turystyczne Karpacz z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski jak i z zagranicy. Karpacz jest doskonałym miejscem do spędzenia wczasów zarówno latem, jak i zimą, dlatego dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić tam wczasy 2014 właśnie dzwoni pierwszy dzwonek!. Stanowczo najogromniejszym zaintrygowaniem cieszą się każdego rodzaju miasta uzdrowiskowe, w jakich możemy w stosunkowo niedługim czasie dojść do zupełnej sprawności naszego ducha i ciała. Liczba takich miast w naszym kraju jest wielka, w następstwie tego też z trudem jest nam podjąć jedyny i w tym samym czasie adekwatny wybór.

Specjalizacja turystyczna w wielu przypadkach podpowiada nam liczne pomysły, które z powodzeniem moglibyśmy spożytkować w praktyce. W naszych wyszukiwaniach jesteśmy zobowiązani tymczasem zwrócić uwagę na rejon Dolnego Śląska, który z pewnością jest nam w stanie zaoferować liczne atrakcje. Okazuje się jednakże, że Dolny Śląsk, mimo że niejednokrotnie kojarzy się nam z terenami przemysłowymi i górniczymi, to jednak jest nam w stanie zaproponować liczne tajemnicze miejsca, w których na pewno przyjemnie spędzimy czas urlopu. Karpacz to raj dla entuzjastów narciarstwa.

Przygotowano tu ponad 20 wyciągów. Przy większości z nich mieszczą się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Spora część stoków dysponuje również sztucznym dośnieżaniem i oświetleniem, dlatego też są otwarte do późnych godzin wieczornych. Dla znaczniej zaawansowanych narciarzy przygotowano kompleks narciarski „Śnieżka“.

Obejmuje on siedem wyciągów i sześć nartostrad o rozmaitej skali trudności. Istotnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła jak również szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niebywale istotną rolę odegrało też Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury regionalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Latem Karpacz jest nie mniej ciekawy jak zimą.

Pozwala na wyjątkowo czynne spędzanie wolnego czasu. Piesze wycieczki w Karkonosze dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Poza tym na terenie Karpacza mieści się mnóstwo basenów i kortów tenisowych. W niezwykle prosty sposób możemy wypożyczyć rower i zwiedzać Karpacz na dwóch kółkach. Kompletną propozycję na wypoczynek dwa tysiące czternaście w Karpaczu można znaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej znajdujące się linki:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-15 07:51:50
Tagi: turystyka, narty, stoki