Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Co warto zwiedzić w Turcji?

Niekiedy zdarza się, iż przyjemna perspektywa wakacji pojawia się w wyjątkowym, bo jesiennym momencie. A pogoda? - myślimy wówczas. Lecz gdy popatrzeć na jesienny urlop z innego punktu widzenia, dojdziemy do wniosku, że ta najbardziej melancholijna pora roku jest znakomita na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym wrzesień wcale nie kojarzy się z końcem wakacji. Wprost przeciwnie – w momencie kiedy przeminą letnie upały, zaczynają pakować walizki. Na pytanie „OK greckie wczasy ale kiedy najlepiej wykupić wycieczkę” odpowiadają: tylko teraz.

Zwiedzanie starożytnych ruin staje się wówczas przyjemnością, a w morzu wciąż można zażywać kąpieli. O tej porze roku trudno jest się poparzyć leżąc na plaży – można za to naładować akumulatory na cały rok, czerpiąc energię ze słońca. Dodatkowo Grecja o tej porze roku nie jest tak przepełniona turystami.
Hiszpania, kapliczka
Napisał: Jose A.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej słynną aleją w Barcelonie jest La Rambla. Jest to długa ulica prowadząca w cieniu drzew wzdłuż której stoi całe mnóstwo stoisk ze wszystkim. Na końcu tej bardzo ruchliwej alei stoi monument Kolumba.

Najlepiej na tę kolumnę wjechać windą, bowiem roztacza się z niej piękny widok na Barcelonę. Najlepszą opcją dla turysty, który ceni sobie komfortowy pobyt, są rzecz jasna ekskluzywne apartamenty w Hiszpanii. W Hiszpanii dziś panuje okropny kryzys gospodarczy, można więc prorokować, że koszty takich noclegów bardzo obniżyły się (http://hiszpania.com.pl/). Apartamenty w Hiszpanii to znakomita sprawa – nocleg w komfortowym hotelu, a za dnia zwiedzanie urokliwych iberyjskich miast. Najważniejszych punktem dla każdego odwiedzającego Hiszpanię jest naturalnie Barcelona. Metropolia nęci niebanalnymi pomnikami architektury.

Najsłynniejszym miejscem w Barcelonie jest rzecz jasna Sagrada Familia, jedyna w swoim rodzaju świątynia, zbudowana według planu ekscentrycznego geniusza architektury, Gaudiego. Jeśli zaś chodzi o kościoły w Barcelonie, najciekawszym zabytkiem jest z pewnością Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Jest on najbardziej fascynującym spośród kościołów europejskich. Jego budowę Antonio Gaudi począł w 1883 roku (jest to jego największe, chociaż niedokończone dzieło). Okres jej trwania przewidział na około dwa wieki. Gaudi przez ostatnie 16 lat swojego życia nie opuszczał placu budowy, która wciągnęła go tak bardzo, iż zapomniał o bożym świecie, oddając na nią całe swe fundusze.

Projekt świątyni jest porywający. Specyficzne są olbrzymiej wysokości baszty (powyżej 100 m), które symbolizują apostołów plus jedna jeszcze wyższa (180 m) w środku, symbol Chrystusa. W krajobrazie hiszpańskim dominują płaskowyże oraz góry, takie jak Sierra Nevada i Pireneje. Z owych gór wypływają źródła rzek: Tag, Duero, Ebro i Gwadalkiwir. Przynależące do Hiszpanii Baleary usytuowane są na Morzu Śródziemnym. Hiszpania może się pochwalić legendarnymi twórcami, zacząwszy od Velázqueza w 17 w., przez Goyę w 18 i 19 w., do Picassa i Dalego w 20 w.. Hiszpańska muzyka jak też taniec flamenco są wykonywane na całym globie, a książka „Don Kichot” napisana przez Cervantesa jest jednym z majstersztyków nowożytnej literatury europejskiej. Na przełomie października i listopada Egipt zaskoczy nas temperaturą około dwudziestu siedmiu stopni. Latem, bylibyśmy zdani na czterdziestostopniowe upały! A ponieważ Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie i zabytków czeka nas co niemiara, takie temperatury, w czasie zwiedzania mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia, szczególnie dla najmłodszych i najstarszych. W Egipcie na urlopowiczów czeka rozbudowana baza hotelowa -

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-16 07:40:30
Tagi: Barcelona, apartamenty, pomniki, architektura, Egipt