Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Noclegi w Zakopanem

Tatry, Chochołowska
Napisał: czajoslaw
Na podstawie: www.sxc.hu
Ostatnimi czasy Zakopane stało się niesłychanie lubiane pośród naszych wschodnich sąsiadów. Góry są z przyjemnością odwiedzanew sezonie letnim, kiedy temperatura jest stosowna do długich, wyżynnych wycieczek – marszy do Morskiego Oka i głębiej w Tatry, do innych miejsc. Zimą za to Zakopane jest odwiedzane przez fanów białego szaleństwa z całej Polski i z zagranicy. A co z okresem pomiędzy pogodnym lipcem i sierpniem a zimowym mrozem? Tatry jesienią to wspaniała oferta na krótki wypad. Polecam ci, żebyś już dziś zarezerwował sobie porządne noclegi w Zakopanem. Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był bardzo dobrze rozwiniętą i bogatą osadą z karczmami i noclegowniami dla podróżników.

W czasach teraźniejszych wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z szerokimi, piaszczystymi plażami. Są one czyściutkie, bezpieczne i odpowiednio przygotowane równocześnie dla relaksującego, jak i aktywnego odpoczynku.
mężczyzna na koniu w lesie
Na podstawie: flickr.com
Niestety coraz ciężej znaleźć spokojne miejsce na weekendową wycieczkę. Większość modnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tej przyczyny należy wybrać się do mniej uczęszczanej miejscowości. Na przykład do spędzenia rodzinnego weekendu w górach, nie musimy nikogo przekonywać, jednak zamiast do przepełnionego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe.

Jest to rejon zasobny w interesujące trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z maluchami, docenimy z pewnością możliwość zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek. Jest już dwudziesty pierwszy wiek, toteż anonse w papierowych mediach to przeżytek. Obecnie w branży noclegowej karty rozdaje sieć. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka: w ten sposób właścicielom pensjonatów łatwiej jest znaleźć chętnych. Po drugie, przygotowanie witryny www jest nadzwyczaj mało kosztowne bądź bezpłatne. Po trzecie na witrynie www noclegu człowiek ujrzy więcej ważnych detali, takich jak ilustracje hotelu i dokładny cennik, aniżeli odnajdzie w krótkim anonsie w prasie codziennej.

Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Dolina Baryczy - malowniczy rejon dla amatorów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć przyrody znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych utrwalenia na fotografii. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej popularne rejony, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba bukować z wyprzedzeniem.

Znaną jantarską atrakcją jest Wioska Indiańska, gdzie można zobaczyć prawdziwe tipi, zwiedzić muzeum Indian, zapoznać się z ich obrządkami i pomysłami na rozrywkę. Warto także posłuchać opowieści o dziejach Indian oraz zaopatrzyć się w ręcznie sporządzone pamiątki związane z indiańską kulturą. Jantar leży na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolejka turystyczna kursuje tutaj na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska oraz Sztutowo – Mikoszewo Ujście Wisły. Warto skorzystać, zatem z przejażdżki zapewniającej mnóstwo interesujących wrażeń. Podczas pobytu w Jantarze zapewne ciekawa będzie także wizyta w Mini Zoo gdzie przebywają strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, a także w gospodarstwie edukacyjnym Pasieka „U Strusi”, gdzie znajduje się interesująca wystawa i filmy poświęcone strusiom i pszczołom i szklany ul obserwacyjny z żywymi owadami. Można tu też kupić miód z miejscowej pasieki. Uznaniem cieszą się także tutejsze ośrodki jazdy konnej: Grupa Buffalo Bill i Farma Jantar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-17 07:29:46
Tagi: Zakopane, turystyka, plaże, weekend, noclegi, pensjonaty, hotele