Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Popularne kierunki wakacyjnych wyjazdów - Grecja

plaża w Grecji
Napisał: DODO DODO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wczasy pod palmami w Europie? Myśląc w kategoriach najbliższych państw na pierwszy rzut oka skojarzymy kraje „gorącego południa”. Oczekujący wypoczynku podróżnicy wybierają się przeważnie na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka kwitnie szczególnie w archipelagach administracyjnie hiszpańskich: Balearach i Wyspach Kanaryjskich. Nie królewski Madryt, nie katedralna Barcelona, a gorący klimat jaki mają Grecja (grecja.com.pl) czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga preferujących leżakowanie i plażowanie najbardziej.

Do Teneryfy najlepiej dostać się samolotem, przelot nie będzie wielkim wydatkiem nawet dla średniozamożnego turysty, bez milionów na koncie. Analogicznie kwestia wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba archipelagi, otoczone ciepłymi wodami Atlantyku i Morza Śródziemnego, posiadają w sobie kojący klimat, oderwany od szybkich miast i miejskiego zgiełku. Kusi on urlopowiczów w każdą porę roku, i w upalne lata czy delikatne zimy. Warunki pogodowe klasyfikują bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie jako wyspy Czarnego Kontynentu.

Administracja oraz nastawienie „tubylców” są uznawane za europejskie. Wyspy utrzymują się głównie z turystyki, co daje jedną trzecią lokalnych zysków. To raj dla tych, którzy… planują solidnie się obkupić tanimi rzeczami. Choć Wyspy wchodzą w skład Unii Europejskiej, nie wchodzą w skład obszaru celnego wspólnoty. Wysokości lokalnych podatków - w tym istotnego od sprzedaży – są mniejsze aniżeli w Europie i Hiszpanii.(Sprawdź: http://majorka.com.pl).

Znakomita pogoda i fascynująca kultura, oparta przede wszystkim na islamie – to wszystko sprawia, że wycieczka do Tunezji z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Należy również zaznaczyć, że koszty wyjazdów nie są wysokie, nawet jeśli wybiera się opcję all inclusive. Będąc w Tunezji bez wątpienia należy pokusić się o zwiedzenie tamtejszych meczetów, które bardzo często są cudami architektonicznymi. Biura turystyczne starają się oferować własnym klientom dużo bardziej ciekawe wycieczki, zwłaszcza pod względem ewentualnych kierunków podróży, tym samym sporo osób wyjeżdża również do krajów azjatyckich, chociażby do Tajlandii. Istotnym zainteresowaniem nadal odznaczają się państwa Europy, przede wszystkim Hiszpania lub Francja.

Dużo więcej osób decyduje się także na wyjazdy objazdowe, które pozwalają na zobaczenia wielu państw i ich najważniejszych zabytków naraz. Wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich to również inne atrakcje. Śmiałkowie wodnego szaleństwa nie pominą windsurfingu. Nudzić nie będą się amatorzy łowienia – w oceanicznych wodach spokojnie można łowić tuńczyka, marliny, pojawią się też… ryby latające. Swoje pasje ulepszą płetwonurkowie, którzy spod wody mogą infiltrować podwodny rezerwat Wysp Kanaryjskich. Egzotyczna odskocznia, należąca do Europy, cieszy się już długo niezmienną popularnością. Hiszpański archipelag to ciekawa opcja na wypoczynek z dala od tłumów zjeżdżających na południe Europy (Włochy, Grecja), ale i bliższa zwykłemu Europejczykowi aniżeli Indie czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku z pewnością nie zabraknie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-18 08:02:07