Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wakacyjny czas na wyjazdy za pasem

Kończą się piłkarskie emocje i startują wakacje. Plany zazwyczaj snuje się na kilkadziesiąt dni przed wyjazdem, ale dla wszystkich spóźnialskich bez wątpienia znajdą się dobre oferty w katalogach. Pozostaje pytanie: dokąd jechać i które biuro podróży wybrać? W tym roku prawie 70 procent obywateli zdecyduje się na urlop w Polsce. To ciekawa wiadomość dla tych, którzy pragną całkowicie odizolować się od współobywateli, w poprzednich latach często spotykanych w zagranicznych kurortach. Patrząc na najczęściej obierane kierunki na wakacje Hiszpania, Grecja, Włochy i Chorwacja znajdują się najwyżej w rankingu. Nietrudno się domyślać, skąd się tu wzięły trzy pierwsze państwa – dręczone zapaścią kuszą niskimi cenami na miejscu.

Szczególnie wakacje w Grecji wydają się najbardziej opłacalnym wyborem.
wczasy, wakacje, last minute
Na podstawie: http://www.eccoholiday.com/
Do podróży w ten ciepły region Europy polskich turystów może skłonić pogoda, która w naszym kraju nie daje jakichkolwiek powodów do radości. Temperatury trochę powyżej 0 przez pierwsze cztery miesiące roku, sprawiają, że znaczna część z nas tęskni za ciepłymi promieniami słońca. W Hiszpanii ciepłych dni na pewno nie zabraknie. Celem podroży naszych krajan z całą pewnością będą hiszpańskie archipelagi. Jeśli chcemy wybrać się gdzieś bliżej, dobrym rozwiązaniem będą dla nas Baleary.

Szczególnie znaną wyspą tego archipelagu jest Majorka, więcej ofert: http://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/. Jest to stricte turystyczny kurort, który cieszy się sporym zainteresowaniem, w szczególności gości z Niemiec czy Wysp Brytyjskich. Na Majorce nie brakuje miejsc, w których można się przednio zabawić. Dyskoteki oraz restauracje są w tych rejonach otwarte dwadzieścia cztery godziny w ciągu doby. Trzeba pamiętać, że z racji dużych temperatur, które spotykamy w tym zakątku Europy, aktywne życie zaczyna się tu dopiero nocą, gdy temperatura jest bardziej sprzyjająca spacerom oraz zwiedzaniu miasta. Kilka lat temu drogie wczasy\wycieczki w Grecji decydowały o statusie społecznym i mogli pozwolić sobie na nie tylko niektórzy.

Poziom życia, mimo narzekań, sporo się podniósł, a last minute to zwykle wybierane propozycje. Znane biura turystyczne zachęcają nas korzystnymi cenami ostatnich miejsc w luksusowych kurortach. Może się zdarzyć, że wczasy w Tunezji „na wariata” wynoszą tyle, ile tydzień w luksusowym nadbałtyckim hotelu. Bardzo łatwo znaleźć te najbardziej pociągające wycieczki na internetowych stronach biur. Ostanie wydarzenia mogą nas ciągle uczyć, więc skupmy się na tych znanych firmach. W sieci łatwo można wyszukać wolny termin i cel wyjazdu na tanie wczasy, od razu wykupując okazyjną wycieczkę – bez oczekiwania i kolejek.

Nasi turyści najczęściej celują w Egipt, - strona z ofertą tu. Odmienną propozycją urlopu dedykowaną dla osób o trochę obcych zainteresowaniach, jest Grecja (sprawdź wolne terminy). Kolebka cywilizacji to doskonałe obiekty dla amatorów starożytności, którym nie obce są bogate mity jak również legendy fundujące współczesną kulturę. Opłaca się zwiedzić Ateny a również wiele ruin dawnych świątyń, aby mocno czuć klimat dawnych czasów. Dobrze też posmakować kuchni greckiej i lepiej poznawać ich kulturę. W tym celu zaleca się zwykle zakupienie przewodnika po takim jakże ciekawym obszarze. Pewne wiadomości na temat współczesnej jak również tej antycznej Grecji dostarczy również internet. W sieci nie brakuje wielorakich stronek poświęconych temu ciekawemu krajowi, z których każdy będzie mógł się dowiedzieć o mniej oczywistych greckich zabytkach, a także najbezpieczniej poznać kulturę Grecji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 07:28:17
Tagi: wakacje, biuro podróży, pogoda, miasta, Tunezji, Egipt, Grecja