Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

W jaki sposób wybrać nowoczesne buty górskie na wyjście w góry?

Tatry
Napisał: hosiawak
Na podstawie: www.flickr.com
Do Polski nadeszła słotna jesień, a niedługo rozpocznie się zima. Meteorolodzy przewidują, że tego roku będzie się ona wyróżniała wyjątkową mocą. To sprawia, że niezbędna staje się wyprawa do sklepu ciuchowego, w którym można zakupić ciepłe polary. Kluczowym elementem, są buty wspinaczkowe (http://skalnik.pl/buty/wspinaczkowe_57.html).

Nie rzadko chodząc po skałach nie zwracamy na nie uwagi, do momentu, kiedy zaczną boleśnie obcierać stopy lub przemakać. Nieodpowiednio dobrane obuwie, może zepsuć nawet najbardziej atrakcyjną wypawę. Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać to, gdzie najczęściej będziemy chodzić w naszych butach.
http://www.skalnik.pl/buty_53.html
Wydaje się oczywistym, że takie kurtki wręcz niezbędne są dla osób, którym często jest zimno lub przemieszczają się po mieście środkami komunikacji publicznej.

Zakupią je również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Oferta kurtek (np. puchowych) i butów na zimę jest bardzo zróżnicowana i z pewnością zainteresuje każdego, kto chce wyglądać atrakcyjnie, a przy okazji zmniejszyć ryzyko przeziębienia. Nasz kraj zapewnia nam wiele miejsc, w których jesteśmy w stanie przeżyć naprawdę udane wakacje.

Mamy to wielkie szczęście, że w Polsce są piękne pasma górskie, a także wspaniałe wybrzeże, zatem istnieje mnóstwo możliwości spędzenia urlopu na łonie natury. Świetnym rozwiązaniem będzie rodzinny biwak. To niesłychana frajda dla naszych dzieciaków, które mogą dzięki temu poobcować z przyrodą. Trzeba jedynie wybrać właściwe miejsce oraz dokładnie przygotować się do takiej wycieczki.

Górskie ścieżki ze stromymi podejściami czy też męczące wędrówki w ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga nad kostkę i gwarantuje właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia po nierównym terenie. Głęboko profilowana podeszwa daje perfekcyjną przyczepność w terenie, a wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Jeżeli chcesz w przyszłości wyruszać na wędrówki po górskich szlakach, nie zapominaj, że najważniejsze również w tym wypadku jest solidne obuwie. Mnóstwo śmiertelnych wypadków w Tatrach było pokłosiem tego, że nierozsądni wędrowcy mieli na sobie kiepskie buty. Na górskich trasach podstawowa jest prawidłowa przyczepność butów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-26 08:02:00
Tagi: zima, miejsce, góry, obuwie