Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Z jakiego powodu można na wakacje wybrać się w nasze góry?

Karkonosze, Śnieżne Kotły
Napisał: Anna Więckowska
Na podstawie: Anna Więckowska
Okres wakacyjny na pewno jest przez nas niesłychanie mocno wyczekiwany. Kiedy nareszcie po długotrwałym czasie oczekiwania możemy wybrać się na zapracowany urlop, duża część z nas oddycha z ulgą. W tym miejscu warto zaznaczyć, że udane wakacje w dużej mierze zależą od wybranego przez nas miejsca wypoczynku. W naszym kraju możemy znaleźć stosunkowo wiele propozycji wakacyjnego wypadu, tymczasem nie wszystkie z nich powinniśmy brać w rachubę.

Wiele w tym przedmiocie jest uwarunkowane od naszych oczekiwań, które jak świetnie wiemy bywają bardzo rozmaite.
Karkonosze, Szrenica
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące urlopowiczów - jedni odnajdują tu ciszę i sielankowość, inni wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są na pewno Karpacz i Szklarska Poręba noclegi znajdą tu jednocześnie entuzjaści letniego jak i zimowego odpoczynku. Nade wszystko z tego względu, iż możemy wynająć fantastyczne domki na Sylwestra i wspólnie z najbliższymi bawić się do białego rana.

Obiekty wypoczynkowe co roku organizują świetne zabawy sylwestrowe połączone z różnorakimi atrakcjami, np. noworocznym ogniskiem nad brzegiem morza czy lampką szampana o dwunastej w nocy przy świetle księżyca odbijającego się w tafli wody. Takie wspomnienia są niezapomniane i nigdy nie wyrzucimy ich z pamięci.
Bieszczady
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
A może w końcu nadszedł ten czas by zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, tłumach na plaży i wyjechać w polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Tatrach znajdziemy się najbliżej nieba.Niezapomniane widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, służący większości osób klimat, jak także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają rodowici górale, to recepta na niezapomniany urlop.

Niesamowite wrażenie robi na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest gorąco i świeci słońce. Wartkie strumyki zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a zielona łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą. O niezwykłości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne porastają mchy i porosty.

Klimat tych gór do dziś pozostaje dość surowy, dzięki czemu śnieg pozostaje tu dosyć długo. Są tu znakomite tereny narciarskie. Poznając wszelakie zakątki Polski przeważnie próbujemy czegoś nowego, a domowe obiadki zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Namawiamy więc by już dziś rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014 (dobre położenie), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-28 08:11:35
Tagi: wakacje, Karkonosze, góry