Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Dobre kurtki the North face

buty, sklep górski, turystyka
Na podstawie: http://www.skalnik.pl/
Planując urlop na górskich szlakach nie wolno nam zapominać o tym, by szlaki wędrówki dopasować do naszych umiejętności. Jeżeli zaczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie wybierajmy się na najwyższe szczyty Tatr eksponowanymi szlakami. Jeszcze będzie na to czas. Na terenie Polski mamy wspaniałe góry, w których bez problemu wyszukamy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków. Na wędrówkę górską trzeba także odpowiednio się spakować.

Kluczowym elementem, są buty wspinaczkowe (http://www.skalnik.pl/buty/wspinaczkowe_57.html). Zazwyczaj wędrując po górach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną mocno obcierać stopy bądź przemakać. Nie dobrze dopasowane obuwie, może zrujnować nawet najlepszą wycieczkę. Pierwszym pytaniem, jakie winniśmy sobie zadać to, gdzie najczęściej będziemy chodzić w naszych butach. Do spacerów po łagodnym terenie, najlepszym rozwiązaniem będą niewysokie buty, sięgające niżej kostki.

Oprócz lekkich wyjazdów można w nich uprawiać wiele innych form aktywności, np. nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wyższą cholewką. Za to, znajdziemy w nich rozwiązania używane w wysokich butach trekkingowych – membranę zapobiegającą przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę zapewniającą stabilność stopy i specjalne wzmocnienia na palcach oraz pięcie. Górskie szlaki ze urwistymi podejściami lub wymagające wędrówki w trudnym terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe.

Cholewka sięga powyżej kostki i gwarantuje właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas poruszania się po trudnym terenie. Głęboko profilowana podeszwa umożliwia świetną przyczepność w terenie, a wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę. Pamiętajmy, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na każde wyjście zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę.

Wszystko może się zdarzyć, może noc złapie nas na szlaku, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię - warto być na to przygotowanym. Nie zapominajmy także by zabrać ze sobą także ubranie chroniące od deszczu - wystarczy niewielka i lekka peleryna. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i nawet gdy wychodzimy ze schroniska przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz. Zwyczajowo najlepiej nie żałować pieniędzy na ważne wyposażenie górskie, dlatego też poza kurtką dobrze będzie zadbać o odpowiedni plecak i inne elementy ekwipunku niezbędnego każdemu turyście. Bezpieczniej bywa zapłacić kilka złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się doskonałym standardem markowej odzieży górskiej. Polecane produkty można także odnaleźć w gazecie specjalistycznej czy katalogach reklamowych wielkich i popularnych firm. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową hasło kurtki The North Face.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-01 06:59:49
Tagi: urlop, buty turystyczne, góry, deszcz, Produkty