Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Fachowa pielęgnacja psów oraz kotów

tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno każdy z nas miał za sobą ten moment, kiedy to ich dziecko wszem i wobec oznajmia, iż chce posiadać w domu zwierzę. Co wtedy począć? Czy stanowczo zabraniać maluchowi zwierzaka? To jest uzależnione od wielu rzeczy. Po pierwsze, warunków mieszkaniowych naszej rodziny. Do najpopularniejszych zwierząt domowych należą koty. W porównaniu do innych stworzeń nie są szczególnie wymagające w kwestii pożywienia. Przykładowo pod pojęciem „karmy dla kotów pronature” znajduje się całościowy jadłospis dla kotów w każdym wieku.

Są tam bowiem zarówno karmy suche, jak również puszkowane. Trzeba bowiem uwzględniać, że kota nie wolno karmić jedzeniem przeznaczonym dla ludzi.
Kot, zwierzęta domoiwe
Napisał: wrhoanaz
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nie da się ukryć faktu, że nasze psy niezmiernie lubią spożywać różnorodne karmy. W dniu dzisiejszym na rynku bezsprzecznie znajduje się wiele produktów, które możemy im ofiarować, niemniej natomiast nie zawsze ich jakość idzie w parze z ceną. Aby podjąć trafny wybór obligatoryjnie musimy zapoznać się z produktami, które z pewnością spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających piesków. Opinie weterynarzy jednoznacznie przyznają, że do najlepszych rodzajów karm obligatoryjnie zaliczyć musimy markę Royal Canin, która od wielu lat istnieje na rynku.

Jej wszelakie rodzaje karm, a szczególnie Purina z pewnością jest karmą, która warto polecić, tym samym też obligatoryjnie powinniśmy ją nabyć. Nasz pies jak najbardziej z miła chęcią skonsumuje zakupioną przez nas karmę, bowiem w szeregu przypadków posiada ona nieprzeciętny smak oraz wiele wartowartości odżywczych - ciekawe informacje zwierzakowo.pl Kiedy już przyprowadziliśmy do mieszkania kociaka, okazuje się, że oto posiadamy w rodzinie jedynego władcę. Kot potrafi być ogromnym egocentrykiem i nic nie wydarzy się bez jego wiedzy. Decyduje on nawet, kiedy możemy go pogłaskać. Zawsze chadza własnymi drogami. Sam zajmuje się swoją higieną- w końcu, kociaki to straszne czyściochy.

Napisał: www.Future-Toys.pl
koty to bardzo czyste zwierzątka. Myją się by usunąć z sierści brud i kurz ale także nieprzyjemne zapachy. Czasami jednak umycie kota jest konieczne. Do tego używać należy tylko szamponów dla kotów. Pomogą one we właściwej pielęgnacji skóry i sierści naszego pupila. Warto jednak pamiętać o systematycznym wyczesywaniu – szczotki dla kotów to konieczność.

co jakiś czas u kotów trzeba przeprowadzać czyszczenie uszu, jak również przeprowadzać pielęgnację oczu. Kotom mieszkającym w domu należy także obcinać pazury. Zabieg nie jest skomplikowany, ale wymaga ostrożności. służą nam do tego specjalne nożyczki do kocich pazurów. Pokarmy dostępne w puszkach albo w saszetkach zwykle są podstawą diety kota. Podaje się je po parę razy dziennie. Częstotliwość i ilość zależy od wieku kota oraz jego masy.

Przykładowo duży kastrowany kocur wymagać będzie więcej pożywienia niż nieduża kotka. Jeśli chodzi o nabywanie karm, korzystnym wyjściem jest internetowy sklep zoologiczny (http://www.zwierzakowo.pl/). Zapewnia on w większości przypadków bogaty wybór karm rozmaitych firm. Jego najważniejszą zaletą jest na pewno wygoda dokonywania zakupów. Jedną ze znanych firm jest Purina; karmy dla kotów tej marki są bardzo często wybierane od wielu lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-02 06:53:24
Tagi: koty, jadłospis, kot, pazury, nożyczki, karmy