Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Cykanie fotek to wspaniała pasja mnóstwa ludzi

aparat
Napisał: Nikhil B
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co sprawiło, że fotografia to aktualnie mega pasja znacznej części ludzi? Wiadomo, to nie jest i tak żadna tam nowość, lecz z pewnością ostatnimi czasy fotografów działa dużo większa ilość, aniżeli kiedyś. Miejmy na uwadze, iż w bardzo wielu przypadkach robienie fotek niejako staje się całym naszym żywotem. Miejmy na uwadze, że chociaż jakoś się nam wydaje, iż niemalże każdy może zostać porządnym fotografem, przecież to zwykłe rzemiosło, to jednakże pamiętajmy jedno: istnieje bardzo duża różnica między dobrym zdjęciem, a tym, które jest wyłącznie jednym z miliardów. Doceniajmy zatem fotografię, bo to najprawdziwsza sztuka.

To nie jest przesada, choć istotnie to mocno subiektywne. Zatem: jeśli lubimy cykać fotki, sądzimy, iż jakby nie patrzeć nie jesteśmy zwykłymi amatorami, którym tylko wydaje się, że mają sporo talentu, bez dwóch zdań powinniśmy rozglądać się za ciekawymi radami, dzięki to którym wreszcie zdołamy pokonać wszelkie problemy, może nawet kompleksy, brak odpowiedniej wiary w swoje umiejętności, które na początku mają święte prawo nie być ponadstandardowe. Ale spokojnie: później będzie o wiele solidniej. I tak najbardziej istotne jest to by nie obawiać się robić zdjęć, przecież cykać fotki jest w stanie dosłownie każdy posiadacz aparatu.

Zwolennicy lustrzanek twierdzą przede wszystkim, że lustrzanki zdecydowanie mają o wiele więcej możliwości niż aparaty cyfrowe. Jeżeli jednakże porozmawia się z ludźmi mocno znającymi się na fotografii, wiele z nich twierdzi, że piękne zdjęcie da się zrobić każdym aparatem, a jeżeli ktoś nie potrafi korzystać z funkcji lustrzanki, taki aparat i tak sam nie zrobi za niego ładnej fotografii. Jeżeli rozważasz kupno nowego aparatu, wtedy niewątpliwie powinieneś zastanowić się nad tym, czy lustrzanka naprawdę jest Ci potrzebna. Takie aparaty są bez wątpienia droższe od mniejszych, a dzisiaj sporo aparatów kompaktowych ma bardzo dobre możliwości.

Jednakże solidne, długaśne obiektywy wiążą się jednocześnie z niemałą wagą. W szczególnie kosztownych ofertach jest to do kilku razy więcej wagi niż w sytuacji codziennego aparatu do robienia zdjeć. Tutaj już sprawa tyczy się detali - dyskusji podlegają takie rzeczy jak odmiana przetwornika, ogniskowa czy możliwość nagrywania filmów wysokiej jakości. Dla nieznającego się różnice w parametrach równają się następne setki złotych, które fotografowie wkładają w swoje sprzętowe cacko.

W ich przypadku chodzi o kolejne – nieznane dla amatorskich fotografów – funkcje: autofocusy, złącze z telewizją dobrej
lustrzanka
Napisał: See-ming Lee
Na podstawie: http://www.flickr.com
rozdzielczości, pokazywanie klisz zdjęć na miejscu. Rozpatrywany jest też kolejny… obiektyw. Obok najważniejszych wskaźników zwróćmy jednak uwagę na pojemność drogiej lustrzanki. W coraz mocniejszych modelach traktowana jest jako oczywistość. Ileż razy można zauważyć fotoreportera, a konkretniej kamerzystę, który dysponuje kilkoma kartami pamięci? Doskonalenie techniki audiowizualnej powoduje nacisk na wytwarzanie jeszcze bardziej pojemnych wkładanych dysków pamięci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-10 06:50:58
Tagi: fotografia, aparat, fotograf