Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Świetny sposób na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

hipoterapia
W wielkim błędzie są tacy ludzie według których konie są dzisiaj najzupełniej niepotrzebne. Tzn. nikt pewnie nie życzy im bardzo źle, ale skoro konie nie są już środkiem transportu, a do tego na roli również coraz rzadziej są niezbędne, to niejako automatycznie powinniśmy myśleć, że teraz to konie niemalże do niczego ciekawego się nie nadają. Beznadziejne myślenie, taka jest prawda. Świetnie, iż jednakże zdecydowana większość ludzi zdaje sobie sprawę, iż konie są niezwykłymi zwierzętami.

Przykładowo są bardzo pomocne w rehabilitacji. Prowadzi działalność sporo fundacji, które pomagają wszystkim potrzebującym, zabierając ich do stadniny. Swoją drogą, przydałoby się co pewien czas wspierać taką działalność, bo pomoc jest tak jakby obowiązkowa. Tzn. nie ma musu, ale gdyby nie ludzka pomoc, na przykład niepełnosprawne dzieci zapewne miałyby o wiele gorsze życie.

Doceńmy znaczenie fundacji, ponieważ bez tego typu placówek ten świat byłby o wiele gorszy.
Jazda konna, zawody jeździeckie
Napisał: Doha Stadium Plus Qatar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Eksperci ogromnie jednoznacznie pokazują, że bardzo mocno na swoim znaczeniu przybrały zmagania sportowe z udziałem zwierząt. W tym miejscu mowa oczywiście o takich sportach jak sportowa jazda konna. Praktyka pokazuje nam, że ogromnie mały odsetek naszej społeczności radzi sobie z tym sportem, skutkiem tego niejednokrotnie jest nam potrzebna nauka jazdy konnej (www.stajniaiskra.pl/art/42/nauka-jazdy-konnej.html). W tym miejscu oczywiście należałoby dodać, że stadnina koni niewątpliwie jest nam w stanie zagwarantować tego rodzaju naukę, tym samym też jeżeli tylko pragniemy nabyć tę umiejętność to niewątpliwie musimy się tam udać (http://stajniaiskra.pl/).

Jak każda umiejętność, także jazda na koniu będzie bezsprzecznie wymagała od nas poświecenia pewnej dozy czasu, skutkiem tego też z pewnością na początku możemy poczuć się zrażeni, pomimo tego to tylko początkowe mniemanie. Obozy konne oferują ogrom atrakcji dla osób w rozmaitym wieku i płci. Każda osoba znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno amatorzy sportu miłośnicy niezobowiązującego wypoczynku urozmaiconego pasjonującą jazdą, miłośnicy zwierząt, osoby uwielbiające dużą aktywność fizyczną, jak i wszyscy ci, pragnący niesamowitych atrakcji turystycznych. wczasy w siodle oferują ogromną ilość miejsc w których można pojeździć, nawiązać przyjaźń, spędzić dobrze czas i wziąć udział w wielu eventach regionalnych i w wycieczkach, a także wiele innych atrakcji. Obozy konne cieszą się niezwykłym standardem.

O wybitnie miło spędzony urlop dba tam zwyczajowo jedynie dobrana kadra.
jazda konna
Na podstawie: flickr.com
Coraz bardziej powszechne są powiedzmy wakacje albo ferie w stadninie koni. A może nasze dziecko bardzo polubi konie i będzie częściej wsiadało na konia? To byłoby niezwykłe, bo nie powinno być jakąś tajemnicą, że te dzieci, dla których jakby nie patrzeć właśnie stadnina koni (polecane stadniny koni na forum) stanowi drugi dom, o wiele sprawniej się rozwijają. Takie hobby sprawia, iż dziecko jest wspanialsze. Zresztą czyż posiadanie w życiu jakiejś pasji nie jest niezbędne do szczęścia? Cóż, zwróćmy uwagę w takim razie na pragnienia własnego dziecka, jeśli sądzi, że stadnina jest interesującym miejscem, to bez wątpienia warto to sprawdzić. To naprawdę nie kosztuje wiele!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-11 06:23:34
Tagi: konie, niepełnosprawne, fundacja, stadnina, koni, atrakcje, obozy, dziecko