Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Co jesteśmy w stanie zobaczyć na Hawajach? są tam najciekawsze atrakcje?

Hawaje są marzeniem wielu z nas, jest to jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, rewelacyjne plaże, rewelacyjna kultura i atmosfera wysp przyciąga podróżnych przez cały czas. Co na pewno powinniśmy tam zobaczyć?

hawaje
Napisał: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktycznie warty zobaczenia jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, jaki został stworzony w 1916 roku. Można w nim zobaczyć niezwykły wulkaniczny krajobraz. Na jego terenie są dwa najbardziej aktywne oraz największe wulkany na świecie, dzięki czemu liczne grono naukowców jest w stanie na bieżąco sprawdzać procesy, jakie doprowadziły do powstania archipelagu Wysp Hawajskich. Na pewno też warty zobaczenia jest Park Narodowy Haleakala, jaki znajduje się na wyspie Maui.

Znajduje się na powierzchni 118 kilometrów kwadratowych, lecz aż 100 km kw. to tereny niedotknięte przez człowieka. Turyści mogą poznawać park jedynie specjalnie wyznaczoną krętą drogą, która prowadzi nawietrzną częścią części wyspy. Choćby tylko przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są niezwykle znane, ale to przecież nie wszystko. Będąc na Hawajach na pewno odwiedzimy Honolulu, czyli największe miasto archipelagu Wysp Hawajskich i także stolicę stanu. To najważniejszy ośrodek międzynarodowego biznesu, ale również obrony militarnej, znajduje się tam przecież Pearl Harbor. Kolejne miejsce to Molokini. Jest to
Hawaje
Napisał: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com
malutka wyspa, która znajduje się cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Została stworzona przez zalanie krateru wulkanu, w dzisiejszych czasach to wyjątkowa atrakcja turystyczna, bo jej kształt jest podobny do księżyca.

Przyciąga też wielbicieli nurkowania, ponieważ woda wokół niej jest najbardziej czysta i przejrzysta, widoczność bowiem sięga aż czterdziestu sześciu metrów. Na koniec należy też powiedzieć o wodospadzie Wailua. Jest to jeden z najbardziej istotnych wodospadów, jakie znajdziemy na Hawajach. Ma trzydzieści pięć metrów wysokości, znajduje się na wyspie Kauai. Do podnóża Wailua prowadzi błotnista i bardzo śliska ścieżka. W każdym roku wielbiciele ekstremalnych sportów montują wzdłuż trasy liny, jednakże są one likwidowane przez władze, ponieważ jest to niezbyt bezpieczny teren. Na Hawaje jesteśmy w stanie pojechać za atrakcyjną cenę, dobra jest opcja Hawaje last minute. Najlepiej z tego skorzystać i przekonać się, jak mało straciliśmy pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-07 11:50:54
Tagi: krajobraz, wulkan, wodospad