Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Belgrad na wyjazd weekendowy, czyli co dobrze zobaczyć w stolicy Serbii

Wraz ze zbliżającym się weekendem rozważamy, jak go spędzić. Nie zawsze mamy chęć imprezować bądź siedzieć z pilotem w dłoni. Czasem nachodzi nas pragnienie trochę poszaleć, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, kiedy wyłącznie odnajdziemy korzystną dla naszego portfela ofertę, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak niekosztowne podróże. Co zwiedzić w stolicy Serbii, gdy wreszcie uda nam się do niej dotrzeć?
Kluczowym punktem Belgradu jest bezapelacyjnie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy których rozciąga się urokliwy, wielki park. Fortyfikacje obejmują dwie twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To doskonałe miejsce, aby z wolna pospacerować, zanim udamy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną restauracji, galerii i sklepów z pamiątkami, z jakich przywieziemy upominki dla najbliższych (dowiedz się więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z urokliwymi rezydencjami oraz sklepami, które mogą nas zaciekawić. Jeżeli cenimy zabytki związane z religią, nasze nogi muszą nas pokierować do jednej z największych prawosławnych świątyń na świecie, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy. Potem można odwiedzić kilka muzeów, gdyż każda wycieczka ma rozszerzać nasze wiadomości. Zwłaszcza polecane jest Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne, a także niesłychanie interesujące Muzeum Lotnictwa.
miasto
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Właściwie powinno znajdować się na pierwszym miejscu, ponieważ ukazuje odwiedzającym około dwieście eksponatów samolotów, jakie budzą zaciekawienie i emocje (wejdź na tę stronę). Kiedy na koniec mamy ochotę odrobinkę się rozprężyć, można iść nad specjalnie utworzony, sztuczny zalew mający 7-kilometrowe plaże.
miasto
Napisał: Bill Benzon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy pragnie zobaczyć inny kawałek świata. Jedni oddaliby wszystko, aby odwiedzić Nowy Jork, inni marzą o podróży do Amsterdamu, kolejni z kolei najlepiej ukryliby się w przeuroczej mazurskiej wiosce, z dala od hałasu miasta.


Dobrze urzeczywistniać swe pragnienia oraz udawać się chociaż na niedługie, weekendowe wypady, ponieważ to przeżycia, a później wspomnienia są w życiu kluczowe. W starszym wieku albowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy lub ile filmów obejrzeliśmy, lecz każda wycieczka z pewnością będzie w naszym sercu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-07 09:26:17
Tagi: samoloty, świątynia, Serbia